Znajdziesz nas na:

Główna

Tenis stołowy: Podsumowanie i zapowiedź drugiego etapu XX edycji Grand Prix Piaseczna

W najbliższa niedziele będzie miał miejsce  II etap 20 edycji  turnieju Grand Prix Piaseczna, która będzie bardzo miłą odskocznią dla zawodników grających na codzień w przeróżnych spotkaniach ligowych. Kibice i uczestnicy najbliższej imprezy będą mogli sobie przybić piątke z gościami specjalnymi. Warto jeszcze wspomnieć że UKS Return Piaseczno po trzech spotkaniach w 4 lidze jest liderem! Druga nasza ekipa TOSPIN Konstancin zajmuję  trzecie miejsce,  lecz to nie były jedyne występy naszych zawodników. 

 Jak czytamy na  fanpegu UKS Return Piaseczno: Po wczorajszym zwycięstwie 8-3 nad ULKS Tenis Węgrów, drużyna z Piaseczna wróciła na fotel lidera IV ligi mężczyzn. Co prawda to dopiero początek rozgrywek, ale początkowe rezultaty pozwalają z optymizmem patrzeć na dalszą część sezonu. 
Punkty we wczorajszym meczu zdobyli: Brzezik 2; Kaszlewicz 2,5; Olczak 2,5; Szołkowski 1

TOSPIN Konstancin natomiast pokonał UKS IMOLA LUPUS KABATY II Warszawa takim samym rezultatem 8:3.   W poprzednich spotkaniach tylko jeden raz zremisowali  w pierwszym meczu z ULKS TENIS Węgrów 7:7

Nieco wcześniej miał miejsce  pierwszy turniej Grand Prix Polski kadetów gdzie wystąpiło dwóch  naszych zawodników: 

W turnieju głównym kadetów mieliśmy dwóch reprezentantów: Bartłomieja Szołkowskiego, który zakwalifikował się zajmując 2 miejsce w turnieju wojewódzkim oraz Jakuba Brzezika, który do turnieju wszedł z ogólnopolskich eliminacji. Tylko jednej rundy zabrakło Jaśkowi Należytemu, który w decydującej o awansie grze nie sprostał Kajetanowi Kachniewskiemu z Płocka. 
Bartek wyszedł z grupy i ostatecznie zajął miejsce w przedziale 25-32, a Kuba był o włos od wyjścia jednak ostatecznie musiał grać w turnieju pocieszenia plasując się w przedziale 49-56. Ten występ kadetów pokazuje, że są oni coraz bliżej krajowej czołówki i są w stanie nawiązać równorzędną walkę niemal ze wszystkimi zawodnikami. Być może na kolejnym Grand Prix gra będzie jeszcze lepsza-
czytamy na fanpegu klubu. 

No i na koniec creme de la creme a mianowicie  II etap 20 edycji Grand Prix Piaseczna, który się rozpocznie z samego rana w niedziele na hali Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Gen. Sikorskiego 20.  Gościami specjalnymi bedą  Marek Badowski aktualny wicemistrz Polski oraz dwukrotna Mistrzyni Polski Seniorek, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, Katarzyna Grzybowska-Franc. Także jak widzicie warto zapisać się na zawody lub przybyć i pokibicować. 

Krzysztof Mogilski, fot  i źródło UKS Return Piaseczno.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna