Znajdziesz nas na:

Główna

Szczypiorniackie Po weekendzie: Szczypiorniak i Victoria notują dobrę występy.

To był wyjąkowy weekend dla naszych lokalnych szczypiornistów. Szczypiorniak Lesznowola po serii rzutów karnych notuje pierwsze zwycięstwo w swojej historii, podczas turnieju ligowego młodzików w Radzyminie organizowanych przez WMZPR.  Natomiast młodzicy Victorii Piaseczno pokonali w meczu ligowym Wisłę Płock 27:23 (13:12). 

Zaczniemy od naszych lesznowolskich młodych zawodników.

Dziś UKS Szczypiorniak Lesznowola podczas turnieju ligowego młodzików w Radzyminie w ramach rozgrywek WMZPR odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. Jest ono o tyle cenne, że szczypiorniści z Lesznowoli pokonali dotychczasowego lidera rozrywek po rzutach karnych i jednocześnie gospodarzy meczu ROKiS Radzymin (13:13 k: 4:3) . Warto też podkreślić że w pierwszym spotkaniu  u siebie Szczypiorniak przegrał  Radzyminem  5:18.  

Jak nam relacjonuję trener Lesznowoli Michał Zieliński: Najpierw mieliśmy stan 2:0, później 6:3 a do przerwy 9:7. W drugiej połowie nasi zawodnicy rozrtwonili przewagę  przez co przegrywali 11:12 i 12:13,  lecz  lesznowolskie chłopaki się zmobilizowały  i przed  końcem spotkania doprowadzili do remisu!! Póżniej mieliśmy wojnę nerwów w których lepiej sobie poradziił lesznowolski Szczypiorniak. 

 Rywal zmienił ustawienie w obronie na niezbyt wygodne dla nas. Po za tym utraciliśmy skuteczność z pierwszej połowy. Na szczęście nasza obrona dziś była bardzo poprawna.  Podwyższona obrona, która doprowadziła do kilku strat oraz utrudniła nam rozgrywanie piłki. Na szczęście nie zawiodła skuteczność w decydującym momencie, jakim były rzuty karne.  Jestem przekonany, że procentuje doświadczenie zdobyte w czasie zorganizowanego przez nas w dniach 2-3 grudnia Ogólnopolskiego Turnieju PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA, w czasie którego mieliśmy okazję grać z zespołami z różnych regionów Polski i nauczyć się czegoś od lepszych od nas.

powiedział Michał Zieliński. 

 

W drugim meczu jak już wcześniej wspomnieliśmy, młodzicy Victorii Piaseczno pokonali renomowany zespół Wisłę Płock 27:23(13:12). 

W pozostałych spotkaniach już tak pięknie nie było. Juniorki młodsze podczas Turnieju Towarzyskiego w Puławach  zajęły ostatnie piąte miejsce. Jak nam relacjonował sztab Piaseczna, dziewczyny nie były w pełnym składzie a dużo ważnych postaci w drużynie miało kontuzję. Mimo tego jest jeden pozytyw z tego wyjazdu, a mianowicie juniorki pokonały  późniejszego mistrza całego turnieju. 

Juniorzy Victorii również  nie dali rady  i musieli uznać wyższość Wisły Płock. Mecz zakończył się wynikiem 14:48. Zespół z Płocka  to mistrz Mazowsza i prawdopodobnie przyszły medalista Mistrzostw Polski.  

 

 

Krzysztof Mogilski, foto: Szczypiorniak 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna