Znajdziesz nas na:

Główna

Siatkarskie ostatki halowe w Piasecznie i Kaliszu

Kliknij przycisk ← lub →, by przełączyć

W kalendarzu Maj. Wtedy też poznawane są końcowe rozstrzygnięcia dotyczące awansów do wyższych klas rozgrywkowych (jak w przypadku Krotkiej Mysiadło). Czyżby? Zorganizowany też zostanie turniej okraszony dość symboliczną nazwą "Finał B" o miejsca 4-6 w IV lidze.

Zaczniemy od Kalisza – tam mają rozegrać swe mecze o (chyba wreszcie) awans do II ligi zawodniczki Krótkiej Mysiadło. By otrzymać zaproszenie musiały zająć (w najgorszym przypadku) drugie miejsce. Co najlepsze, na półfinał (poza gospodyniami) dotarły… jako jedyne (inne ekipy wcześniej się wycofały). Przegrały 1:3 z MUKS-em Dargfil Tomaszów Mazowiecki (w setach 14:25, 25:19, 14:25, 15:25), zajęły drugą lokatę i w ten sposób zagwarantowały sobie wyjazd na turniej ostatniej szansy. Podopieczne Michaliny Tokarskiej w piątek zagrają z Maratonem Krzeszowice, dzień później z kaliskim Amberem a na sam koniec czekać będzie Sobieski Oława. Kto wygra – w przyszłym sezonie powalczy na II-ligowych parkietach. Ale…

… może się okazać, że nie ujrzymy zwyciężczyń III ligi Mazowieckiej. W budżecie klubu nie mają zagwarantowanej kwoty trzech tysięcy złotych która pozwoliłby im na wyjazd. Jak się dowiadujemy "potencjalni sponsorzy nie są w stanie obecnie udzielić nam wsparcia". Prowadzona jest szybka zbiórka, numer konta bankowego na które można wpłacać jest do uzyskania od klubu. Ale i tak najlepszy fragment komunikatu do jakiego dotarliśmy brzmi "Osoby wpłacające zostaną poinformowane o rezultatach zbiórki". Dlaczego tylko grupa tych osób ma zostać wyróżniona, a nie szersze grono odbiorców? Choćby wzmianka o tym czy podróż dojdzie do skutku? Nie musi byc ujawniona kwota, pal przysłowiowe licho ilość waluty obowiązującej w Polsce, wystarczy poinformować czy cel został osiągnięty.

 

A tu przeczytasz o Finale B w IV lidze

Darek Lipski fot. ???

Kliknij przycisk ← lub →, by przełączyć

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna