Znajdziesz nas na:

Główna

Pucharowa Środa: Skończą na siebie wpadać

Mało kto lubi takie widoki zza okna jak dziś, czyli pochurno, szaro i deszczowo. W takich warunkach przyjdzie się zmierzyć po południu i wieczorem ekipom z naszego regionu w III rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

 

Mieliśmy ujrzeć w akcji pięć klubów: rezerwy MKS-u Piaseczno i Sparty Jazgarzew, KS Konstancin, Nadstal Krzaki Czaplinkowskie i Laurę Chylice. Dlaczego mieliśmy? Ponieważ ci drudzy zrezygnowali z wyjazdu na spotkanie przeciwko Wiśle Jabłonna. Oficjalnie – za daleka odległość między siedzibami obydwu klubów. Lecz jakby rzucić tezę że nie uda się zebrać choćby 11-tu którzy mogą oderwać się od swoich obowiązków na rzecz meczu to jednak zapewne byłoby bliższe prawdy. A tak – jedyne co zostało to czekanie aż pierwszy zespół stanie do boju. Nie wierzycie? Łapcie dowód. 

 

Wisła Jabłonna – Sparta Jazgarzew 3:0. Awans: Wisła.

 

Najbardziej elektryzować będzie natomiast derbowe starcie A-klasowych rywali z boiska czyli drugiemu zespołowi z Piaseczna i Nadstalu. Ani razu poza ewentualnymi sparingami nie mieli okazji by naprzeciw siebie stanąć. Gospodarze mieli zdecydowanie łatwiej ponieważ ich rywal sprzed kilku tygodni – LKS Chlebnia – nawet nie był łaskaw przyjechać na obiekt przy 1 Maja. Czy sztuczne boisko będzie dodatkowym atutem? A może Grzegorz Ura będzie miał do dyspozycji kadrę która pozwoli na – bądź co bądź – osiągnięcie sukcesu? 

MKS II Piaseczno – Nadstal Krzaki Czaplinkowskie godz. 16:30. Sędzia Główny: Piotr Urban.

Nie ma więcej derbowych spotkań lecz w Konstancinie również może się szykować ciekawe widowisko. Obiekt w Oborach odwiedzi stołeczny Grom – również spadkowicz z IV ligi. Co ciekawe – będzie to ich pierwsze starcie w tym sezonie ale rewanż zaplanowano… jeszcze w tym tygodniu. Tylko godzina i dzień tygodnia inny. 

KS Konstancin – Grom Warszawa godz. 16:30. Sędzia główny: Jakub Sypniewski.

Na koniec spotkanie które wytrzymają tylko najwytrwalsi. Czemu? Z tego względu że zaplanowano na bardzo późny wieczór (godzina 20:40) i to w blasku dość wątpliwej jakości jupiterów. Kto zagra na takiej murawie? Oczywiście Laura. Klub z pogranicza Piaseczna i Konstancina podejmowany będzie przez Inter Warszawa. Nie od dziś wiadomo że "Wembley" (sztuczna murawa w Parku Skaryszewskim) jest specyficznym miejscem gdzie potrafi dochodzić do wielu cudów. Czy takim będzie IV runda dla Laury? Przekonamy się późnym wieczorem.

Inter Warszawa – Laura Chylice godz. 20:40. Sędzia Główny; Dominik Wodarski

Niezależnie co się wydarzy – w kolejnym etapie i tak zobaczymy co najmniej… 4 zespoły. Do gry wejdą IV-ligowcy + MKS II lub Nadstal (w zależności od osiągniętego rezultatu na boisku).

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna