Znajdziesz nas na:

Główna

Przegląd Prasy- 15.03.2017

Zaglądamy do najnowszego numeru Przeglądu Piaseczyńskiego, a w nim relacje z otwarcia nowego obiektu w Górze Kalwarii, o sukcesach naszych reprezentantów  i apel o pomoc w zrealizowaniu marzeń młodzieży trenującej na codzień siatkówkę.  

 

Na początku mamy przedstawioną relacje o otwarciu nowego lodowiska przy ul. Towarowej 1c w Górze Karwali  na terenie dawnego Hortexu. Jest to pierwszy etap inwestycji w powstawaniu  kompleksowego obiektu sportowego o profilu sporty zimowe, gdzie ma się mieścić siedziba Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych. Hala na której  wybudowano lodowisko jest termiczna, co oznacza że będzie można korzystać przez cały rok. Jest to bardzo dobra rzecz dla młodzieży w naszym powiecie, gdzie na dzień dzisiejszy mamy  trzy lodowiska ale tylko czasowe. Ten obiekt jest również dobry dla młodzieży z całej Polski. Mówimy też o  młodych adeptach sportów zimowych takich jak: łyżwiarstwo szybkie i figurowe, curling czy hokej na lodzie. Takich miejsc jest bardzo mało w Polsce. Jak czytamy w artykule, Paulina Woźniak z Fundacji Kompendium, (drugi inwestor po Polskiej Federacji Sportów), podkreśla że w planie mają być oddane do użytku : dwa lodowiska treningowe, sala do fitnesu i akroparku oraz w innych halach planowane jest wybudowanie infrastruktury dla snowboardu i nart biegowych. 
 

W gazecie możemy przeczytać też apel o pomoc działaczy i młodzieży z klubu siatkarskiego Astoria Piaseczno o którym pisaliśmy na łamach naszego serwisu kilka dni temu http://psnews.com.pl/zbieraja-na-prestizowy-turniej-pojada. Fundacja Klub Zdolnego Dziecka chce wysłać swoje pociechy z Astorii na Młodzieżowe Klubowe Mistrzostwa Intersport 2017, gdzie będą grały najlepsze drużyny z całego świata. Koszt wyjazdu to 30 tys. zł dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy na ten cel. 
 

Na ostatniej stronie dzisiejszej prasy można przeczytać cztery sportowe newsy a w nich: o sukcesie w Irlandzkim Dublinie na turnieju Pucharu Świata kickboxerów z KS X Fight Piaseczno (Dorota Godzina, Łukasz Wichowski oraz Joanna Różańska  złote medale oraz awans do 1/16 finału Tomasza Kurzeja), o udziale  naszych pociech  z Konstancina Jeziorny w  dwóch turniejach gminnych i krajowych Białego Orlika, o sukcesie na turnieju piłkarskim MKS Korona Góra Kalwaria z rocznika 2007 trenera Marcina Tywonka( pierwsze miejsce w turnieju o Puchar Starosty Kozienickiego) oraz zapowiedź  Mistrzostw Mazowsza i Międzywojewódzkich mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych które będą miały miejsce 18 marca tego roku w godzinach 12:00-14:00 w Zalesiu Dolnym.

 

                   Krzysztof Mogilski. 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna