Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Półfinały MP Playarena 2017 LIVE

Od samego rana we Włocławku leżącym na terenie Kujawsko-Pomorskiego toczy się rywlizacja w ramach półfinałów Mistrzostw Polski piłkarskich rozgrywek PlayAreny. Nasz region repreezentują Albicelestes Calvaria, El Pistolero 7 i Promil Chylice. Jak się zaprezentują? Na bieżąco będziemy aktualizować niniejszą informację. 

 

Grali czy nie grali? Dowiesz się klikając tutaj

 

I kolejka.

Niestety pierwsza kolejka w grupie D, G i H była niezbyt przyjemna dla naszych piaseczyńskich drużyn. Albicelestes Calvaria (H) zremisowała 1:1 z KS Konin a wygrywała do przerwy 1:0. Mimo tego że to oni byli lepsi jeden głupi podstawowy błąd w obronie mistrzów powiatu po którym Michał Zajączkowski musiał tylko zrobić lekki lob nad bramkarzem Łukaszem Głowińskim a ten nie dał rady wybić. Bramke dla drużyny z Góry Kalwarii zdobył Damian Folwaski.  El Pistolero (D) na własne życzenie przegrało z Żubrami Krotoszyn 3:0(1:0). W pierwszej połowie wydawało się że to wicemistrz z Piaseczna ma mecz pod kontrolą ale głupi błąd przy ataku Krotoszyna i widać  było że ta strata bramki spowodowała dezorganizacje w drużynie Patryka Dudzickiego, która miała też miejsce w drugiej połowie. Promil Chylice (G) również nie będzie miło wspominał swój pierwszy mecz w premierowym występie MP Ligi Nike Playrena. Wysoka porażka 0:5 z silną ekipą ze stolicy Ganadorem Warszawa którego kibice lokalni mogą kojarzyć z udziału w ubiegłorocznym I turnieju Fortuna Puchar Piaseczna. Chłopaki z Chylic starali sie jak mogli coś ustrzelić i mieli nawet obiecujące akcjie-Matulka który pojechał -indywidualna akcją po której Chylice mogło spróbowac złapać kontakt- ale niestety  widać było że brakowało kilku kluczowych zawodników z Promila.  Warto też odnotować fakt że w drużynie ze stolicy gra Łukasz Krupnik zawodnik MKS Piaseczno. Ten sam wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. 

II kolejka. 

Tutaj tez huśtawka nastrojów. Albicelestes przegrywa 0:2 z Pro Met Koźmin Wielkopolski.  Wydaje się że drużyna z  Koźmina zasłużenie wygrała to spotkanie, a naszym brakowało niestety celniejszych celowników oraz dokładniejszych zagrań a to że nie przegrywaliśmy wyżej to dzięki interwnencjom bramkarza Albi i gry w obronie Łukasza Jankowskiego w grożnych sytuacjach rywali.  El Pistolero…. Dobra wiadomość jest taka że jeszcze nie wszystko stracone bo doprowadzili do remisu 1:1 w spotkaniu z Octagon Meble Woźniak Ostrów które wcześniej wygrało swoje pierwsze spotkanie w grupie z Old City United Poznań 2:1. Promil Chylice swoje drugie spotkanie rozegra dopiero o 13:45 a ich rywalami są nasi sąsiedzi z Pruszkowa GADP.  Swoje trzecie spotkania Albicelestes oraz El Pisolero rozegrają o 13:20 równocześnie na dwóch boiskach.  Mistrzowie Piaseczna zagrają z Czarni Czarnówko Sosnowo a wicemistrz z Old City United Poznań dla którego to bedzie dopiero drugi mecz.

Niestety Promil przegrywa swoje drugie spotkanie w G grupie 0:3 z GADP Pruszków. Trzecia drużyna  ligi piaseczyńskiej zagrała beznadziejnie w obronie i to ewidetnie.  Brak krycia poszczególnych zawodników z Pruszkowa, Chylice  cały czas popełniało te same błedy w obronie i gdyby nie ich golkiper Michał Przychodzki  mogło być jeszcze wyżej. Sytuacja  Promila nie jest komfortowa.

III Kolejka.

Albicelestes i El Pistolero w końcu zanotowali pierwsze zwycięstwa w turnieju!

Albicelestes pokonało 9:0 Czarni Czarnówko. El Pistolelo  4:1 Old City United Poznań. Nasze zepoły mają po cztery punkty w swoich grupach. Dzięki temu jest jeszcze szansa na awans z grup D i H. Albicelestes oraz El Pistolero muszą wygrać swoje ostanie spotkania w grupie i liczyć się na potknięcia innych rywali. Trzymajmy kciuki do końca. Właśnie trwa teraz ostanie spotkanie mistrzów Piaseczna.  Mecz ostatniej szansy El Pistolero zagra o 15:50 z FC Katy Konin. Natomiast trzeci mecz Promila Chylice rozpocznie o 15:00 z Albatrosy Team Krotoszyn a ostatni o 15:50 z Janus Team Leszno. To jeszcze nie koniec emocji! 

Krotoszyn znów górą!!!!

Najpierw El Pistolero sobie nie poradził z Żubrami Krotoszyn a przed chwilą Promil Chylice przegrywa swóje trzecie spotkanie z Albatrosem Krotoszyn 4:2(2:2). W pierwszej połowie mimo prowadzenia na początku Albatrosów, Chylicom udało się doprowadzić do wyrównania dzięki dwóm bramkom Kamila Matulki. W drugiej połowie niestety na samym poczatku drugiej odsłony spotkania kolejne złe ustawienie w obronie i mieliśmy już trzecią bramkę dla Krotoszyna. Od tej pory mimo ciagłego ataku Jacką Wąsik i Matulki, Promil nie mogł nic trafić a jeszcze nic nie grali w obronie. Ostatni mecz w grupie i w całym turnieju zagrają o 15:50. O tej samej godzinie El Pistolero rozegra swoje ostanie spotkanie o być albo nie być. Dosłownie!

IV Kolejka:

Albicelestes niestety przegrało swoje spotkanie po bardzo ciekawym meczu 0:2. Tym samym Mistrz Piaseczna nie powtórzy sukcesu z przed roku i zakończy swój udział w fazie grupowej. 

Na koniec fazy grupowej miłe akcenty !

EL Pistolero wygrywa 5:0 z FC Katy Konin!!! Dzięki temu rzutem na taśme awasowali z drugiego miejsca z grupy D. W fazie pucharowej I rundzie zagrają z trzecią ekipą  tegorocznej edycji Fortuna Puchar Polski A Seree Tee Krotoszyn! Oj będzie się działo!  Bramki dla Piaseczna zdobyli Robert Majewski, Piotr Madetko, Filip Lubański, Arkadiusz Olejnik (2). 

Promil Chylice wygrało na otarcie łez ostatnie spotkanie 6:5 z Janus Team Leszno.  

Z trzech ekip pozostała tylko jedna El Pistolero. Czy uda im się zrobić miłą niespodziankę dla społeczeństwa powiatu piaseczyńskiego? Przekonamy się  o tym już nie długo a dokładniej o 16:40. 

 

Faza pucharowa I runda.

Niestety mimo dobrej gry El Pistolero nie awansuje do II rudny fazy grupowej. W pierwszej rundzie przegrali 3:4(1:2) z trzecią ekipą II Fortuna Puchar Polski A Seree Tee Krotoszyn.  Porażka tym bardziej boli ponieważ przy stanie 3:3 kiedy do końca spotkania została tylko minuta, Madetko  chciał chyba polecieć na przebój  z jednym z zawodników  A Seree Tee Krotoszyn, nie dał rady i poszedł kontratak po którym   Po którym  padła bramka autorstwa Adama Wosiek. 

To tyle niestety relacji z wystepów naszych drużyn. Niedługo  zakończą się mecze II rundy fazy pucharowej  i wtedy  okaże się która z ekip pojedzie za dwa tygodnie na  główny finał MP Ligi Nike Playerena.   Dziękujemy za czytanie naszej relacji. 

PS. Zapomnieliśmy jeszcze o jednym…. Łukasz Krupnik awansował ze swoją drużyną Ganadorem Warszawa do drugiej rundy fazy pucharowej o przepustke na finały MP w Warszawie. Do przerwy mamy 1:1.

 Ganador Warszawa  wygrał z Vendetta Team Pruszcz Gdański  7:2. To oznacza że Łukasza Krupnika ujrzymy za dwa tygodnie na finale w Warszawie! Natomiast A Seree Tee Krotoszyne ekipa która wysłała  EL Pistolero do domu wygrała z Bombą Szczecin 1:0.  Trwają ostatnie spotkania o pozostałe dwie przepustki.

 W ostatnich dwóch spotkaniach kończących drugi dzień turnieju eliminacyjnego Dynamik Herring Toruń wygrał z GADP Pruszków 4:2 a  Wrong Side F.C. Szczecin pokonał KS Elpak Konin 2:1.  

 To już koniec sportowych emocji. Za dwa tygodnie drużyny które awasowały  do turnieju zobaczymy ich w Warszawie.  Zanim to jednak nastąpi bedzięmy jeszcze świadkami dwóch turniejów eliminacyjnych w Katowicach  w najbliższy  weekend.   Dziękujemy jeszcze raz za uwagę. Do zobaczenia. 

 

Krzysztof Mogilski, Włocławek

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie