Znajdziesz nas na:

Główna

Pokłosie meczu Sparta-Legia II

W bardzo dobrych nastrojach schodzili z boiska zawodnicy Sparty Jazgarzew która ograła w 1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski III-ligowe rezerwy stołecznej Legii 3 do jednego.

 

Do bramki trafiali: podwójnie Bartosz Orłowski oraz Tomasz Odoliński pod koniec spotkania ustalając wynik. Co po meczu mówili niektórzy z aktorów tego widowiska?

[quote cite=”Marcin Keller, Sparta Jazgarzew”]Chciałbym podziękować kolegom za sukces, trenerowi za danie mi szansy (pojawił się na placu w ostatnich minutach – DL), chłopaki zrobili większą robotę. O końcowym zwycięstwie zadecydowała siła zespołu.[/quote]

O sile jaka tkwi w Sparcie również mówił Marek Gołębiewski, szkoleniowiec klubu grającego w Wólce Kozodawskiej.

[quote cite=”Marek Gołębiewski, trener Sparty Jazgarzew”]Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, mecz był bardzo trudny na początku, widziałem że młodzież Legii ruszyła na nas, ale doświadczenie wzięło górę i mój zespół wytrzymał ataki, spokojnie czekaliśmy na swe okazje i udało się strzelić trzy bramki takiemu tak dobremu zespołowi jak rezerwy Mistrza Polski. Czekaliśmy aż Legia zrobi błędy w rozegraniu piłki i to zdecydowało że mieliśmy swe szanse w kontratakach i dlatego trzy razy zatrzepotała piłka w siatce rywali. Będziemy robić wszystko by 24 maja lokalna publiczność była światkiem miłej niespodzianki.[/quote]

Co czeka IV-ligowca za dwa tygodnie? Ciężka przeprawa ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Klub który 15 lat temu zwiedzał atrakcyjniejsze obiekty niż ten przy Źródlanej (chodzi o ekstraklasowe boiska).

Mecz za dwa tygodnie to nie będzie walka tylko na boisku. To także będzie bitwa o pamiątkowy puchar, medale ze złotego kruszcu, prawo walki w ogólnopolskiej fazie pucharu ale także o… 30 tysięcy jakie po wygraniu Mazowieckiej edycji do lub po 30 czerwca wręczą zwyciężcy włodarze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czy MZPN przeznaczy jakąś sumę od siebie – nie wiadomo.

Rozmawiał KM/DL fot. DFotosport.com

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna