Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po weekendzie: Sezon ruszył z kopyta

Derbowa kanonada na remis, mniej szczęśliwa kolejka dla IV-ligowców i pierwsze gwizdki w A i B-klasach – tak mniej więcej wyglądały ostatnie dwa (a nawet trzy) dni na piłkarskich boiskach. Czas na pierwsze (dopiero) w tym sezonie wydanie Po Weekendzie.

IV Liga

Najlepiej ze swoim rywalem poradziła sobie jazgarzewska Sparta. Podopieczni Marka Gołebiewskiego pojechali do Błonia gdzie do tej pory ani razu w historii swej rywalizacji nie potrafili pokonać tamtejszej Błonianki. Najpierw w 37 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze,  7 minut później Sparta musiała grać w osłabieniu po otrzymaniu drugiej żółtej kartki przez Marcina Wójcika i bez "Wuja" najbardziej zaprawiona w IV-ligowych bojach drużyna z naszego regionu całą II połowę grała w 10-tkę. Ale to nie zmąciło nastrojów i trafienia Bartosza Orłowskiego i Karola Domańskiego dały upragnione zwycięstwo.

Błonianka Błonie – Sparta Jazgarzew 1:2 (1:0)

  56' Orłowski, 80, Domański
Wójcik, Kur, Rudnicki, Konopka, Ćwil

Wójcik (44' za dwie żółte)

Sparta: Ryczko – Ryś, Orłowski, Bobowski (50' Kur), Pastusiak, Domański, Rudnicki (90' Zając), Wojtkielewicz, Wójcik, Konopka (60' Ćwil), Odoliński (25' Sokół)

Dzień później w Mszczonowie pojawiła się Perła. Tak naprawdę nie miała wiele do powiedzenia w starciu z drużyną która w poprzednim sezonie długo walczyla o przedostanie się szczebel wyżej. Trzy ciosy Mszczonowanika oddała w 32, 42 i 43 minucie przez co podopieczni Jacka Rzeplińskiego muszą szukać szczęścia w następnych meczach, a warto przypomnieć – terminarz nie jest dla nich szczęśliwy.

Mszczonowianka Mszczonów – Perła Złotokłos 0:3 (0:3)

Rzepliński, Arak, Nawrocki, Orzeszak, Gotchold

Perła: Błaszczak – Wolski, Rzepliński, Małuj, Iwański (80' Kulpa), Gotchold, Zawadzki (60' Arak), A. Piotrowski, Paszkiewicz (46' Orzeszak), Nawrocki, Adamczyk (80' Jarota)

Ze Mszczonowa jest kawałek do Garwolina gdzie z Wilgą mierzył się piaseczyński MKS. Z relacji świadków wynika że spotkanie z cyklu "szału nie było, czterech liter nie urywało". Za to ekipa Tomasza Grzywny coś jednak urwała – punkt.

Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 0:0

 Oleksiak

MKS: Wąszewski – Dobies, Michalak (7' R. Majewski), F. Jadacki (46' Oleksiak), Doliński, Skóra, Witkowski, Ł. Krupnik (75' M. Majewski), Ziemnicki, Samoraj (65' Sinior), Matulka

Liga Okręgowa

Jak pamiętacie – mamy dwie ekipy. Spadkowicza (KS Konstancin) i beniaminka (Spartę II Jazgarzew). Nawet jeśli to jest początek sezonu to zawsze na powrocie do wyższej ligi bardziej powinno zależeć temu który zleciał z hukiem niż awansował. A tu jest… na odwrót. To ekipa pod wodzą Michała Madeńskiego pobiera lekcję stylu od innych a rezerwy IV-ligowca zasilani dodatkowo mniej grającymi w I zespole zawodnikami pokazują że są tu zasłużenie. Nie inaczej było w drugiej kolejce. KS Konstancin przegrał 1:4 z Naprzód Stare Babice. Takim samym wynikiem został pokonany rywal Jazgarzewa, Przyszłość Włochy. 

A klasa: 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej  na inauguracje mieliśmy iście królewską ucztę piłkarską w postaci derbów pomiędzy rezerwami MKS Piaseczno a Jednością Żabieniec. Mecz zakończył sie wynikiem 3:3. W pozostałych spotkaniach: Laura Chylice walcząca już drugi sezon o awans do okregówki postawiła pierwszy krok wygrywając na wyjeździe z Turem Jaktorów 5:1. Nadstal Krzaki Czaplinowskie przegrał takim samym wynikiem z Gromem II Warszawa.

B klasa: 

W najniższej klasie rozgrywkowej na Mazowszu również rozpoczeliśmy sezon od derbów. Walka Kosów sprawiła niespodziankę wygrywając z Jeziorką Prażmów 2:1.  Reaktywowane rezerwy Perły Złotokłos oraz Korona Góra Kalwaria bardzo dobrze rozpoczeły sezon.  Złotokłos  rozbił SF Wilanów 6:0 natomiast Góra Kalwiaria pokonała PKS II Radość 6:3. UKS Tarczyn chyba jeszcze się nie obudził z przerwy letniej i przegrał u siebie z Orzeł Parysów 0:3.  SRS Zamienie pauzowało. Orzeł Baniocha wygrał 2:0 z KS Sobienie Jeziory. 

Darek Lipski/Krzysztof Mogilski,fot: DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa