Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Po Weekendzie a przed pucharową środą: MKS Piaseczno wraca na dobre tory!

MKS Piaseczno remisuje z silną Bronią Radom 1:1, Konstancin porażka, Laura się umacnia na pozycji lidera po ciężkim meczu Nadarzynem, wszytkie ekipy w A klasie oprócz Lesznowoli wygrywają swoje spotkania a w B klasie w derbowym spotkaniu Korona Góra Kalwaria wygrywa z Jeziorką Prażmów 2:1 a rezerwy Perły Złotokłos remisują z liderem Orłem Parysów 1:1. Tak można by było podsumować ostatni weekend, a przed nami dwa spotkania pucharowe męskiej i żeńskiej ekipy z Piaseczna. 

Podopieczni Igora Gołaszewskiego zremisowali 1:1 ale  to Broń Radom musiała gonić  biało-niebieskich. Piłkarze z obiektu przy ul. 1 maja 16 pokazali, że kryzys mają już raczej za sobą.  W pierwszej odsłonie spotkania mieliśmy przepiękne rajdy skrzydłami Karola Matulki oraz ładne konstruowanie akcji podbramkowych i rajdy indywidualne Łukasza Krupnika który ładnie ogrywał zawodników z Radomia oraz dobra postawa młodego   Dominika Witkowskiego na pewno były tego dowodem. Dzięki tym dwóm ostatnim  Piaseczno wyszło na prowadzenie. Dominik Witkowski dostaje piłkę od  kolegi leci prawym skrzydłem i z stamtąd zagrywa do Krupnika który uderza z pierwszej piłki i zdobywa przepiękną bramkę.   MKS mogło podwyższyć na 2:0  w 29 minucie lecz po rzucie wolnym, wykonywanym przez Kamila Ziemnickiego, zbyt krótko wybita piłka trafiła do Witkowskiego, a jego uderzenie w lewy górny róg wybił głową stojący na linii bramkowej Przemysław Wicik. Mimo że  gospodarzom nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca po strzelonej bramce na 1:1 przez byłego gracza Piaseczna Zbigniewa Obłuskiego, który niczym rasowy napastnik wykorzystał błąd defensywy, to naprawdę gra  chłopaków cieszy i daje dobry prognostyk na przyszłość, że utrzymanie się w czwartej lidze jest jak najbardziej możliwe. Więcej relacji możecie z tego spotkania możecie przeczytać pod tymi linkami: 

http://piasecznonews.pl/na-remis-przy-nowych-trybunach/ 

http://www.mks-piaseczno.pl/index.php/aktualnosci/50-iv-liga/467-z-bronia-na-remis

IV liga: 9 kolejka

MKS Piaseczno-Broń Radom 1:1(1:0)

 4′ Ł.Krupnik – 88′ Obłuski
Piaseczno: Wąszewski – Oleksiak, Michalak, R.Majewski, Ziemnicki – Doliński, A.Szewczyk – Matulka (88′ Komycz), F.Jadacki (75′ Wrażeń), Ł.Krupnik (90′ A.Samoraj) – Witkowski (80′ M.Majewski)

 R.Majewski, Doliński, Oleksiak (Piaseczno) – Korcz, Nowosielski, Wiktor Kupiec (Broń)

Poniżej lista wyników wszystkich naszych drużyn:

IV liga kolejka 9:

Sparta Jazgarzew 2:3 Wilga Garwolin

Perła Złotokłos 1-2 Mazur Karczew

Okręgówka kolejka 9:

KS Teresin 1:1Sparta II Jazgarzew

KS Konstancin 0:2 KS Raszyn

A klasa kolejka 7

Okęcie Warszawa 4:2 FC Lesznowola

MKS II Piaseczno 3:1 Rozwój Warszawa

Tur Jaktorów 1:8 UKS Siekierki 

Grom II Warszawa 1:3 Gwardia Warszawa

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 7:3 Świt Warszawa

Laura Chylice 5:4 GLKS Nadarzyn

Jedność Żabieniec 3:1 Anprel Nowa Wieś

B klasa kolejka 7:

Orzeł Baniocha 2:1 KS Glinianka

SRS Zamienie 0:7 UKS Tarczyn 

SF Wilanów 2:3 Walka Kosów

PKS II Radość 1:0 Grom Prace Małe

Korona Góra Kalwaria 2:1 Jeziorka Prażmów

Perła II Złotokłos 1:1 Orzeł Parysów

Dzisiaj  rozpoczynają sie kolejne mecze pucharowie w męskiej i kobiecej piłce na szczeblu lokalnym. 

Gosirki Piaseczno miały podejmować u siebie bardzo dobrze znaną naszej ekipie MUKS Praga Warszawa, z która dziewczyny ani razu nie mogły wygrać u siebie na hali. Miały bo jak czytamy na serwisie fb Gosirki Piaseczno Fans: Z POWODU INTENSYWNYCH OPADÓW DESZCZU I NASIĄKNIĘCIA GŁÓWNEJ MURAWY WODĄ MECZ III RUNDY REGIONALNEGO PUCHARU POLSKI ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY Z ŚRODY NA PIĄTEK. Początek  spektaklu o 17:00

Na sztucznym boisku przy ul. 1 maja 16, powinien się rozpocząć o 15:30 spotkanie w ramach VI rundy Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy MKS II Piaseczno a Zniczem II Pruszków, który tydzień temu rozgromił Laurę Chylice 8:0. Czy i tym razem tak będzie? 

Krzysztof Mogilski fot: MKS-Piaseczno.pl 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa