Znajdziesz nas na:

Główna

Pierwsze koty za płoty

W ostatni weekend młode szczypiorniczki z KS Victorii Piaseczno zaliczyły debiut w ligowych rozgrywkach. Więcej o tym poniżej.

W dniu wczorajszym (17.09.2017) miał miejsce debiut naszych wspaniałych dziewczyn w Wojewódzkiej Lidze Piłki Ręcznej. Dziewczęta przez ostanie 12 miesięcy ogrywały się w towarzyskich turniejach, z większymi lub mniejszymi sukcesami,, które jednak do tej pory nie miały okazji pokazać się w oficjalnym meczu. Niestety musieliśmy uznać wyższość zespołu MKS KARCZEW, czyli wicemistrzyń Polski, grających ze sobą już kilka ładnych lat i dodatkowo starszych o rok lub nawet dwa lata od naszych ambitnych dziewczyn 🙂
Przegraliśmy wysoko (47:9), ale zdobyliśmy pierwsze bardzo ważne doświadczenie, natomiast przebieg samego meczy wyglądał następująco:
Problemy zaczęły się już w pierwszych minutach, gdzie musiały grać piłkami w rozmiarze nr 2, dodatkowo mocno oklejonymi (zupełnie inna technika rzutu, podania). Na szczęście po kilkunastu minutach zaczęło się coś kleić. Skonstruowaliśmy kilka fajnych akcji, co poskutkowało zdobyciem aż 9 bramek ! ! ! Pochwalić trzeba tutaj szczególnie grę w obronie. Z akcji pozycyjnych zawodniczki Karczewa zdobyły zdecydowanie mniej bramek niż z zabójczych kontrataków.
Pierwsza bramkę w historii KS VICTORIA Piaseczno w rozgrywkach ligowych rzuciła Julia Koszelska, czym przeszła do historii klubu. W sumie Julka rzuciła ich cztery, dwie dołożyła Dominika Nagodzińska oraz Julka Potrzebowska i jedną Marysia Szczepaniak.
Wielki szacunek dla dziewczyn i jak to się mówi pierwsze koty za ploty ???
Czekamy na kolejne emocjonujące mecze ! ! !
KM/Victoria Piaseczno, fot: Victoria 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna