Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Piaseczno rozgramia Pruszków.

Na obiekcie pod balonem pneumatycznym przy ul. Sarabandy 16 (obok przystanku Kaczunkowska na ulicy Puławskiej) reprezentacje Piaseczna oraz Pruszkowa spotkały się między sobą po raz pierwszy w historii. Ten  mecz dał z pewnościa dobrą okazje do pokazania najlepszych zawodników ligi piaseczyńskiej i pruszkowskiej, przedstawicielom trenera reprezentacji Poski piłki 6 osobowej. Lecz nikt  się nie spodziewał  aż tak  jednostronnego spotkania. 

"Wielki Mecz" – takim mianem określone zostało przez Ambasadorów Playrena z Piaseczna i Pruszkowa starcie reprezentacji obydwóch wymienionych miast. W mroźną i zimową niedzielę (8 stycznia) zespoły reprezentujące dwie podwarszawskie miejscowości spotkały się na obiekcie pod balonem pneumatycznym przy ul. Sarabandy 16 i zapewniły dość licznie zebranym tego dnia na obiekcie kibicom nie lada widowisko.

Już od kilku dni narastały emocje związane z tym spotkaniem. Apogeum tego stanu zostało osiągnięte w momencie ogłoszenia kadr obu zespołów. Ambasadorowie zadbali o nie lada dramtaturgię dla zawodników na co dzień biorących udział w zmaganiach Ligi Nike Playarena w wymienionych ośrodkach, praktycznie do ostatniej chwili trzymając ich w niepewności co do ostatecznego kształtu listy powołań. Finalnie obie drużyny stawiły się na obiekcie bardzo zmotywowane, głodne rywalizacji na najwyższym piłkarskim poziomie.

Już w pierwszych minutach wykrystalizował nam się obraz spotkania, który utrzymał się aż do ostatniej minuty starcia. Reprezentacja Piaseczna nie zamierzała zbyt długo wchodzić w mecz i od samego początku postanowiła narzucić rywalowi swój styl gry oparty na dynamicznej grze zespołowej i dużej wymienności pozycji. Zespół z Pruszkowa postanowił skupić się na grze defensywnej i okazjonalnych próbach wyprowadzenia kąśliwych kontrataków. W pierwszej połowie defensywna strategia zespołu z Pruszkowa przez długi czas sprawdzała się perfekcyjnie, jednak w końcu starania zawodników z Piaseczna znalazły swój efekt w postaci bramki, gdy rzut karny na gola zamienił król strzelców turnieju finałowego Fortuna Pucharu Polski Playarena, Tomasz Folwarski. Starszy z braci Folwarskich tym samym sprawił, że gra się nam nieco otworzyła. Przed przerwą kolejne trafienia stały się jeszcze udziałem młodego i utalentowanego Macieja Bubca oraz bramkostrzelnego obrońcy Piotrka Borowskiego, dzięki czemu po pierwszej połowie reprezentacja Piaseczna prowadziła 2:0.

W drugiej połowie strzelanę rozpoczął, podobnie jak w pierwszej części gry, niezawodny Tomasz Folwarski. Następnie swoje pierwsze trafienie odnotowała kadra Pruszkowa, gdy błąd jednego z piaseczyńskich defensorów na bramkę zamienił Robert Świercz. To trafienie podziałało jednak na zawodników z Piaseczna niczym przysłowiowa płachta na byka i kolejne trafienia dla reprezentacji tego miasta stały się udziałem kolejno Piotra Borowskiego oraz dwukrotnie wicelidera strzelców Ekstraklasy Playarena Piaseczno, Jacka Wąsika. Pomiędzy dwoma trafieniami "Wąsa" zespół z Pruszkowa zdołał po raz drugi strzelić bramkę. Tym razem Robert Świercz pewnym strzałem w samo okienko zamienił rzut karny na gola. W kolejnych minutach na boisku grała już w zasadzie tylko jedna drużyna. Najpierw pięknie z dystansu strzelił młody Bubiec, a następnie obudził się czołowy strzelec rozgrywek Damian Folwarski, który w ciągu 10 minut strzelił aż 4 bramki oraz lubujący się w grze ofensywnej Wojtek Bogdanów.

Mimo że mecz był dość jednostronny, to zwiastuje on dobrą przyszłość reprezentacjom obu miast. Rozegrane spotkanie towarzyskie będzie bowiem bez wątpienia doskonałym źródłem wniosków na przyszłość dla selekcjonerów kadr Piaseczna i Pruszkowa. Jedno jest pewne – było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie starcie reprezentacji tych miast!

Składy i bramki: 

Piaseczno 13:2 Pruszków

Piaseczno: Piotr Kalbarczyk, Łukasz Jędral – Tomasz Jamorski, Piotr Borowski, Robert Majewski, Wojtek Bogdanów, Jakub Deryło – Piotr Madetko, Jacek Wąsik, Maciej Bubiec, Konrad Rajkowski – Tomasz Folwarski, Damian Folwarski.

Pruszków: Dawid Szeluga – Adam Kłys, Bastek Kłys, Patryk Czebatul, Mateusz Jastrzębski, Rafał Deczewski, Robert Świercz, Damian Fabisiak, Kamil Wąchocki, Mateusz Tarkowski, Maciek Stokowski, Damian Homętowski, Patryk Gołębiowski, Przemek Gołębiewski, Daniel Lach

Bramki:
– Piaseczno: Damian Folwarski 4, Maciej Bubiec 2, Tomasz Folwarski 2, Jacek Wąsik 2, Piotr Borowski 2, Wojtek Bogdanów 1.
– Pruszków: Robert Świercz 2.

Link do filmu z meczu: https://www.youtube.com/watch?v=0r81Zdm0BOQ

 

 

Patryk  Dudzicki,  fot Krzysztof Mogilski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie