Znajdziesz nas na:

Główna

Opromieniony worek z Węgrowa.

Aż 14 medali z Węgrowa przywieźli kick-bokerzy z X-Fight Piaseczo którzy w ostatni weekend brali udział w Pucharze Polski Kadetów i Juniorów w formule Light Contact.

Wszystko zapoczątkował Jak Bocheński w kategori wagowej do 37 kilogramów,  którego droga do tytułu wbrew pozorom nie była taka łatwa. Niewiele brakowało aby swój występ zakończył na pierwszej walce. Ciężka przeprawa czekała również Huberta Wiluka (kat. do 32 kg), którego finałowa potyczka nie należała do najprzyjemniejszych. Przeciwnik stosował się do zasady „tonący brzytwy się chwyta” lecz na szczęście dla reprezentanta klubu z Piaseczna nie okazała się skuteczna. 

Dwa krążki (złoty i brązowy) zawisły na szyi Martyny Wieteski. Cenniejszy za wygranie kategorii do 32 kg a na półfinale swój udział zakończyła podczas walk z niewiele cięższymi rywalkami. Natomiast w kategorii do 42 kg bezapelacyjnie najlepsza okazała się Daria Niciporuk. 

Kadeci starsi? Tam też można znaleźć powody do dumy a to za sprawą Wiktorii Kamionowskiej (złoto w kat. +65 kg), Natalii Iwońskiej (srebro w kat. do 55 kg), Oliwii Ściągaj (srebro w kat. do 65 kg) i Katarzyny Sygockiej (brąz w tej samej kategorii). Gdyby nie nabyte słabości (choroba) to bardziej zadowolona ze swojego występu byłaby wśród juniorek Agata Kacprzak (kat. do 55 kg), która stanęła na najniższym stopniu podium niemniej jednak należą się jej ukłony za stanięcie o rywalizacji mimo problemów zdrowotnych.

Przykład ze starszych i bardziej doświadczonych kolegów wzięli najmłodsi zawodnicy, którzy niepodzielnie rządzili w turnieju Pointfighting, który był równolegle rozgrywany z Pucharem Polski. Adam Bachman (kat 28kg), Bartosz Dobrowolski (kat 32kg), Gustaw Wielądek (kat 37kg) wygrali wszystkie walki i zdobyli złote medale w swoich kategoriach.

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna