Znajdziesz nas na:

Główna

Okręgowy Puchar Polski: Bez mapy ani rusz

Jedni tych rozgrywek nienawidzą i je odpuszczają, drudzy – widzą w nich szansę na to by pokazać się szerszej publiczności. Taka jest specyfika Pucharu Polski. Rozlosowano pierwsze dwie rundy pierwszego, stołecznego etapu.

Na jednym ze stołów w Mazowieckim Związku Pilki Nożej (bo wątpimy by użyto parapetu bądź podłogi) rozlosowano łącznie 60 par. Na dzień dobry ujrzymy sześciu przedstawicieli naszego regionu i… będzie tylko jeden mecz derbowy. W innych przypadkach czekają wyjazdy za drugą stronę Wisły czy… zwiedzanie okolic Kampinowskiego Parku Narodowego. A to wszystko 15 sierpnia.

Pary I rundy Warszawskiego Pucharu Polski

Orion Cegłów  – Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

Walka Kosów – Laura Chylice

Józefowianka II Józefów – MKS II Piaseczno

SRS Zamienie – Rozwój Warszawa

Jeziorka Prażmów – Vulcan Wólka Mlądzka

Wiadomo jest że w kolejnym etapie pojawią się dodatkowo KS Konstancin, rezerwy Sparty Jazgarzew oraz kilkanaście innych klubów które w przyszłym sezonie powalczą w Lidze Okręgowej. Oni zaczną 23 sierpnia.

Pary II rundy Warszawskiego Pucharu Polski

SRS Zamienie/Rozwój – KS Raszyn

Józefowianka II /MKS II – LKS Chlebnia

KS Glinianka.Amur Wilga – KS Konstancin

Walka/Laura – KS Teresin

Orion/Nadstal – Wisła Maciejowice

Jeziorka/Vulcan – Wisła Maciejowice

Promnik II Łaskarzew/Start Otwock – Sparta II Jazgarzew

 

Jak pamiętamy – "Turniej tysiąca drużyn" zezwala na to by grały w niej drużyny których nie widać na co dzień na ligowych boiskach. A w tej edycji obfitość takich amatorskich zespołów pieśni i tańca które zebrały do kubkow/kapeluszy/kieszeni (niepotrzebne skreślić) tysiąc złotych (tyle kosztuje wpisowe, chyba że się myle – poprawcie) jest taka mnoga jak nigdy. Mamy m.in Reprezentację Dziennikarzy Polskich (jak co roku zresztą), team złożonych z sędziów zrzeszonych w Wydziale Sędziowskim Warszawa (ciekawe czy arbitrzy podczas pojedynków nie gwiżdżą "pod swoich") ale i tak nic nie przebije hitu: Kartofliska.pl (Nie żartujemy – kojarzony przez większość z was "Rzeźnik" wraz z znajomymi zagra na pełnowymiarowym boisku) a ETV Warszawa (internetowa telewizja, poza transmisjami z meczów II ligi i niższych zasłynęli tym że kilka lat temu przegrali również w pucharze z junieorami stolecznej Polonii aż 0:29). Jedno jest pewne – egzotyki nie zabraknie!

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna