Znajdziesz nas na:

Główna

[Nadesłane] Pracowity weekend Krótkiej

Nasz redakcyjny mail zapał nam potok informacji z Mysiadla. By łatwiej było zrozumieć każdy zostanie osobno wpisany.

 

[spoiler title=”Tokarska szkoleniowcem kadry Mazowsza” style=”fancy” icon=”chevron-circle”]Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zarząd Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej powołał naszą trener – Michalinę Tokarską na stanowisko trenera kadry Mazowsza chłopców w siatkówce plażowej. Michalina Tokarska jest pedagogiem i trenerem klasy II piłki siatkowej. Jest również instruktorem piłki koszykowej i fitness. Jako trener siatkówki pracowała w Akademii Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce 2007-2009. Od 2009 związana z MUKS Krótka Mysiadło. W sezonie 2015/2016 jest i trener drużyny seniorek oraz trenerem drużyny kadetów. Należy do władz klubu. "Czuję się wyróżniona decyzją władz MWZPS. Jest to dla mnie dowód, że moja pasja jest warta jeszcze większego zaangażowania. Dołożę wszelkich starań by prowadzona przeze mnie reprezentacja dawała nam wszystkim powód do radości i dumy – powiedziała Michalina Tokarska po uzyskaniu informacji o nominacji."

[/spoiler]

[spoiler title=”Liga Młodziczek znowu nasza…” style=”fancy” icon=”chevron-circle”]Ale od początku. Fatalne wspomnienia po turnieju rozstawieniowym i "lekka pomyłka" organizatora, który skrzywdził Krótką Mysiadło oraz Betę Błonie, już dawno poza nami. Chcąc nie chcąc Młodziczki Krótkiej rozpoczęły sezon od VI ligi i wygrywały wszystkie turnieje, deklasując przeciwników. Wiedzieliśmy, że turniej w trzeciej lidze i ewentualny symboliczny awans do II ligi to wszystko co możemy osiągnąć w tym sezonie. Symboliczny – bo ta kolejka ligowa kończyła rozgrywki 2016/2017.

Do gry w III lidze przystąpiliśmy w roli gospodarza, a wszystkie mecze zostały rozegrane w dniach 4 i 5 lutego 2017 roku, na hali w Mrokowie. Na pierwszy ogień poszedł zaprzyjaźniony zespół Wrzosu Międzyborów. Nie obyło się bez przygód, ponieważ klub z Międzyborowa, z przyczyn niezależnych od zawodniczek;) spóźnił się o kilkadziesiąt minut. Zachowując ducha fair play cierpliwie czekaliśmy na pierwszy gwizdek sędziego. Nasze Misiaki pokazały świetną siatkówkę i pokonały Wrzos 2:0 (25:16, 25:14). Kolejnym przeciwnikiem Krótkiej była drużyna Metro I. Po wspaniale zagranym pierwszym secie, który wygraliśmy 25:16, przyszła chwila gorszej gry i dekoncentracji naszych Dziewczyn oraz lepszy okres gry naszych przeciwniczek. Konsekwencją był przegrany drugi set (18:25) i tie-break, grany cios za cios, punkt za punkt, ale niestety oddany 13:15. Później było już tylko lepiej 🙂 W ostatnim sobotnim meczu nasze Młodziczki pokonały drużynę NOSIRu Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (25:12, 25:20). Potem była wspólna kolacja Zawodniczek, Kadry Trenerskiej i Kibiców w Karczmie Guca i wspólne nocowanie całego Zespołu

Niedzielne rozgrywki rozpoczęliśmy od dość łatwego zwycięstwa nad drużyną GLKS Nadarzyn (25:12, 25:22) by zakończyć efektownym meczem z Metrem III. To spotkanie mogło się szczególnie podobać, ponieważ zawodniczki obu drużyn zagrały piękną i efektowną siatkówkę, okraszoną widowiskowymi atakami, blokami, kiwkami i obronami. Zawodniczki Metra, pomimo dobrej gry, nie mogły jednak sprostać Naszym Dziewczynom i uległy 2:0 (25:19, 25:17). W związku z faktem, że drużyna Metra III pokonała w sobotę Metro I, nasze Misiaki stosunkiem setów zajęły pierwsze miejsce w III lidze Młodziczek i awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej!!!


Sezon ligowy 2016/2017, pomimo zawirowań na starcie, możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mamy świetny, bardzo mądrze kierowany Zespół, który za każdym razem pokazuje charakter i wolę walki. Na boisku widać więź pomiędzy Dziewczynkami, Panią Trener i Kibicami. I właśnie Kibicom należy w tym miejscu poświęcić kilka linijek tekstu. Takiego dopingu jak w miniony weekend (szczególnie podczas obydwu meczów z Metrem) chyba jeszcze nie mieliśmy, a przecież kilka lat turniejów i wyjazdów już za nami 😉  Cud, że wytrzymały trybuny Hali w Mrokowie… Podziękowania dla stałej ekipy, ale także wielkie słowa uznania dla naszych pozostałych kibiców – oby częściej, oby głośniej;)
Ogromne gratulacje dla wszystkich Zawodniczek i Bogusi Kott

Tabela III ligi :
1. MUKS Krótka Mysiadło
2. Metro Warszawa III
3. Metro Warszawa I
4. GLKS Nadarzyn
5. NOSIR Nowy Dwór Maz.
6. Wrzos Międzyborów

Skład Krótkiej : "C" Julia Zimoch(1), Magda Skonieczna(9), Nina Janiszowska-Downarowicz(11), Maja Kazubek(14), Ola Czaplicka(12), Zuzia Bieńko(13), Paula Sidor(6), Maria Sierszuła(18) i Oliwia Jerczyńska(15)
Trener : Bogumiła Kott

[/spoiler]

Chcesz aby relacja z Twoich zawodów się pojawiła? Pisz redakcja@psnews.com.pl

[spoiler title=”Srebrna 'Dwójeczka'” style=”fancy” icon=”chevron-circle”]Zwycięstwo Młodziczek i kolejna wygrana Seniorek Krótkiej z pierwszą drużyną z tabeli to nie koniec dobrych wiadomości ostatniego, magicznego weekendu.

W niedzielę 5 lutego 2017 roku, nasza "Dwójka" wystartowała w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt zorganizowanym przez UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. W tym bardzo silnie obsadzonym i turnieju wzięło udział 36 zespołów.

Nasze Dziewczynki rozegrały bajeczne zawody pokonując m. in. trzy zespoły Metra Warszawa, dwa zespoły MOS Wola i Esperanto. Po dziesięciu wygranych meczach z rzędu zostały zatrzymane dopiero w finale, w którym uległy znakomitej "Dwójce" z Nadarzyna prowadzonej przez Trener Dominikę Leśniewicz.

Świetnie zagrały Hania Stolarczyk i Iga Janiszowska-Downarowicz, widać było bardzo dobre zgranie oraz mądrą i konsekwentną grę Dzieczynek. Coraz lepiej do drużyny wprowadza się Lenka Dudzic, a pierwsze kroki na parkiecie zrobiła również nasza nowa zawodniczka Zosia Wasilewska
Ten turniej to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się Kinderem.
Gratulacje dla Dziewczynek i Trenera Tadeusza.

Krótka Mysiadło : "C" Hania Stolarczyk(3), Iga Janiszowska-Downarowicz(17), Lenka Dudzic(13) i Zosia Wasilewska(5)

Trener: Tadeusz Szeligowski

[/spoiler]

 

DL/Krótka Mysiadło

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna