Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Nadesłane: Laura dalej liderem!

Wczoraj byliśmy świadkami aż czterech derbów w naszej okolicy. Jedną z nich był mecz  w ramach 3 kolejki A klasy, pomiędzy Nastalem Krzaki Czaplinowskie a Laurą Chylice, która po dwóch kolejkach zajmowała pozycję lidera. Jakim wynikiem zakończyło się wczorajsze spotkanie?

Wczorajszy mecz z Laurą Chylice rozgrywany był przy złych warunkach atmosferycznych. Nie ostudziło to jednak zapału piłkarzy. Poziom spotkania był bardzo wysoki i wyrównany. Drużyna Nastalu w większości czasu utrzymywała się przy piłce. Przeciwnicy z Chylic liczyli w dużej mierze na kontry, a każda z nich była bardzo groźna. W pierwszych 45 minutach było wiele ciekawych sytuacji, po obu stronach boiska, lecz nie padła żadna bramka. W drugiej połowie poziom się nie zmienił, a nawet wzrósł. W 58 minucie  Nadstal wyszła na prowadzenie po tym jak Janusz Wrotek zagrał piłkę Karolowi Książkowi. Ten wyszedł sam na sam i bez problemu poradził sobie z pokonaniem bramkarza. Siedemnaście minut później Laura wykorzystała błąd Krzaków Czaplinowskich i przeprowadziła szybkie natarcie. Z bramki  wyszedł Konrad Topolewski, jednak pomocnik Chylic Mateusz Wasilkiewicz szybko zareagował i podał przed pole karne do Roberta Podolińskiego. Oddał on strzał na pustą bramkę i wyrównał wynik meczu. Kolejna szansa Laury na zdobycie bramki pojawiła się 10 minut później, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał Podoliński i znowu wpisał się na listę strzelców. Trzeba pogratulować obu drużynom za bardzo dobrą grę i utrzymanie wysokiego poziomu przez całe spotkanie. Jedyną osobą, która się nie spisała był sędzia główny, który nie utrzymywał poziomu zawodników, popełniając wiele błędów.

Powiedzieli po meczu:

Kierownik i zawodnik Nadstalu Krzaki Czaplinowskie Bartosz Piętek:

W trakcie gry byliśmy stroną dominującą, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. Jednak drużyna Laury pokazała nam, że ich kontry są bardzo groźne. Byliśmy bardzo skupieni od samego początku. Staraliśmy się wykorzystać fakt częstszego posiadania piłki, lecz obrona Laury pokazywała się z dobrej strony. Udało nam się to dopiero w drugiej połowie. W takich meczach, z tak dobrym poziomem jak na A klasę nie oczekuje się wielu bramek. Naszym celem była mądra gra oraz próba wykorzystania błędów rywali, niestety to oni wykorzystali nasz błąd i straciliśmy bramkę. 10 minut później przeciwnicy otrzymali prezent w postaci karnego, który według mnie oraz całej naszej ławki się nie należał. Był to jeden z wielu błędów sędziego, który cały mecz sędziował bardzo słabo. Rywale skorzystali z jedenastki, zdobywając bramkę i 3 pkt. Gratuluję przeciwnikom, zagrali bardzo dobry mecz i byli najmocniejszym rywalem z jakim się spotkaliśmy w tym sezonie. My natomiast czujemy sportową złość i będziemy chcieli udowodnić już w środę w pucharze, że w tym sezonie nie wolno nas zlekceważyć
 

Kapitan Laury Chylice Jacek Wąsik:

Bardzo ciężkie spotkanie , ale 3 punkty w takich meczach cieszą najbardziej. Nadstal to bardzo groźny przeciwnik grający bardzo fizyczna piłkę a z takimi drużynami gra się najcieżej. Myślę że jeszcze wielu przeciwnikom w lidze napsują krwi. Nasza gra od początku nie układała się do końca po naszej myśli, a Nadstal wyszedł bardzo zmotywowany od pierwszych minut. Obie drużyny miały sporo sytuacji bramkowych. Na szczęście dobrze zareagowalismy na straconą bramke w drugiej połowie i udało nam się odrobić straty oraz strzelić zwycieska bramke . Dobrze zaczelismy sezon, 9pkt w 3 meczach i mamy nadzieję utrzymać passę wygranych meczy oraz pozycję lidera jak najdłużej. 

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu, podopieczni Łukasza Kopczyńskiego prowadzą dalej w tabeli z przewagą dwóch pkt. nad Jednością Żabieniec, która rozgromiła Grom II Warszawa aż 10:1.  Nad trzecią drużyną Okęciem Warszawa mają przewagę trzech punktów. Nadstal Krzaki Czaplinowskie zajmuje obecnie 9 miejsce. 

Nadstal Krzaki Czaplinowskie- Laura Chylice 1:2 (0:0)

Skład Nadstalu: Konrad Topolewski, Paweł Lach, Dariusz Dąbrowski, Przemysław Zowczak, Łukasz Pokropek, Janusz Wrotek(Piotr Olejnik 89'), Paweł Rosłaniec, Mateusz Domosławski, Adam Myszkowski, Michał Kochanowski( Tomasz Wrotek65') Karol Książek.

Skład Laury Chylice: Litka- Krzyminski (Jagiełło M 20'), Komosa, Hakowski, Tkaczyk -Jagiełło T (Mateusz Wasilkiewicz70'), Jamrozik,Rajkowski, Maron( Majorek 65') -Podolinski, Wąsik( Michał Kaczor 85')

 58' Karol Książek- 72', 85'k. Robert Podoliński 

Paweł Lach, Łukasz Pokropek, Paweł Rosłaniec, Mateusz Domosławski, Adam Myszkowski, Karol Książek-Mateusz Tkaczyk, Jarosław Komosa, Mateusz Wasilkiewicz, Robert Podoliński. 

 

Bartosz Piętek/Krzysztof Mogilski, fot: Nadstal


 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa