Znajdziesz nas na:

Główna

(Nadesłane) Kolarski weekend

W ostatni wekend nasi kolarze LUKS Trójka Piaseczno oraz Dazar Olimpic Piaseczno,  zaraz po wyścigach czwartkowych pojechali do dwóch miejsc w Polsce na Puchar Polski oraz el. juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  Piaseczyńscy kolarze osiągneli bardzo dobre wyniki.

Równolegle w dwóch miastach na dwóch krańcach Polski odbywały się zawody pierwszej edycji Pucharu Polski i eliminacje juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piaseczno było reprezentowane w obu miastach. W Świeciu nad Osą startowali Młodzieżowcy L.U.K.S Trójka oraz trzech Młodzików tego klubu. Z Orlików najwyższy wynik – 10 miejsce w jeżdzie indywidualnej na czas i 14 miejsce ze startu wspólnego uzyskał Krzysztof Tomaszewski,15 Pawła Słomskiego.Młodzicy ścigali się na 17 km ze startu wspólnego. Najwyżej uplasował się Tomasz Grzesiak – stanął na trzecim stopniu podium. Jakub Kamiński, Kacper Machaj  zajeli 10 i 32 miejsce.

W Zamościu natomiast dla Młodzików przygotowano trasę dwukrotnie dłuższą, częściowo po bruku, z przewyższeniami o nachyleniu 7%. Jeśli do tego dołączyć gradobicie na przemian z porywistym wiatrem, robi się naprawdę ciekawie. Rękawicę podjęli zawodnicy dwóch piaseczyńskich klubów: DAZAR Olimpic Piaseczno (Juniorzy, Młodzicy) i jeden Młodzik L.U.K.S. Trójka. Pierwszego dnia zawodów w jeździe indywidualnej na czas najwyżej uplasował się Jakub Kozicki L.U.K.S. Trójka, który mimo awarii sprzętowej zajął 8 miejsce. Drugiego dnia niestety kłopoty techniczne odezwały się w czasie finiszu i skończyło się na miejscu 6. Szczęśliwie obyło się bez upadku.

Miłośników kolarstwa zapraszamy na najbliższą sobotę do Ciechanowa na pierwszy (jazda ind.na czas) i drugi (start wspólny) etap Małego Wyścigu Pokoju. Ścigać będą się Żacy i Młodzicy.

 

Na naszym fanpegu macie krótką relacje z czwartkowych wyścigów oraz live na żywo. 

KM/fot:Trójka P-no

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna