Znajdziesz nas na:

Główna

Nadesłane: Jeszcze dwa punkty do awansu!

Wczorajsza piąta runda w ramach rozgrywek szachowych na szczeblu II ligi była bardzo udana dla naszych szachistów reprezentujących KS Laura Szachylice.  Jeżeli dzisiaj wygrają swoje partie, być może uda sie im awansować do pierwszej trójki gdzie bedą już blisko awansu do I ligi. 

Runda piąta. Wreszcie zgodnie z matematyką. Wynik oczekiwany 5-1 i jest 5-1. Oczywiście punkty nie wpisały w tabelę się same. Filip wygrał szybko i przekonywująco. Patryk przyjął gambit, by później zwrócić dwa piony za incjatywę i pewnie zajechał przeciwnika. Bartek nie widząc perspektyw u siebie na wygrywanie wrzucił remis, bo Janek miał wygraną. Cuda jak często u Mikołaja. Wygrał siłą gry. Równie dobrze można by napisać, że znów zaczarował przeciwnika. Po otwarciu gorsza, niektórzy mówią, że wręcz przegrywająca ewoluowała powoli w stronę remisu. Później z równej zamieniła się w wygraną. Pola w walce z renomowaną zawodniczką udowodniła, że umie ustać w gorszej. Remis z pionem mniej świadczy o twardej postawie do samego końca. Przekroczyliśmy pólmetek turnieju. Dystans do strefy awansu zmalał do 2 punktów.

Jeśli dzisiaj będzie powtórka z piątej rundy, to jest szansa na zniwelowanie różnicy do 1 punktu. Drużyna przeciwnika, to taka trochę armia zaciężna. Żaden zzawodników nie jest wychowankiem klubu z Dębicy.Sądząc według poprzednich przynależności klubowych, mało kto z nich na codzień ogląda podkarpacie z bliska. Słowem: nasz chylicki team spirit powinien nam dopomagać. Ciekawym wydarzeniem będzie partia Janka z Andrzejem Żurawskim. Andrzej jako junior potrafił wygrać nasze mistrzostwa parafi. Wbrew nazwie nie były marginalne zawody. Z reguły gościły ponad 100 osób i kilku zawodników klasy okołomistrzowsiej. Co ciekawe, wiele drużyn nie dotarło na półmetek na miejscach przypisanych wg listy startowej. Przed nami obronił się tylko lider turnieju AS Płock. Wszystkie drużyny z miejsc dzielących nas od lidera mają równy lub niższy ranking od naszego. Dotychczasowy przebieg turnieju w naszym wykonaniu nie zachwycał, ale pozycja wyjściowa do ataku jest wyborna. Grać swoje, a awans wydaje się nadchodzić !

Nasi zawodnicy: 

Filip Bargłowski, Mikołaj Winiarski, Patryk Chylewski, Bartlomiej Rózycki, Jan Kokoszczynski, rezerwa Piotr Wojtaszewski 

O 14:30 Rozpoczną się pierwsze partie szachowe. Relacja live z zawodów pod tym linkiem:http://dmp2017.kszstilon.pl/mecz-ix/

Dariusz Różycki/KM,fot: Komputer Świat 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna