Znajdziesz nas na:

Główna

Nadesłane: Jakub Kozicki czwarty na czasówce PP

W ostatni weekend młodzi adepci kolarstwa rywalizowali w gminie Koźminek w wojewódzctwie Wielkopolskim, gdzie miał miejsce finałowy wyścig Pucharu Polski w młodzieżowych rocznikach. Bardzo dobry występ zanotował Jakub Kozicki który jako jedyny z klubu LUKS Trójka Piaseczno wziął udział w tych zawodach. 

W miniony weekend Koźminek był gospodarzem finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. We wszystkich tegorocznych edycjach Piaseczno było godnie reprezentowane przez Jakuba Kozickiego L.U.K.S. Trójka Piaseczno, który zawsze  plasował się w TOP10 tego prestiżowego wyścigu . Finał Pucharu Polski potwierdził tą zasadę.  W jeździe indywidualnej na czas piaseczyński zawodnik odebrał nagrodę za czwarte miejsce. Do trzeciego stopnia podium zabrakło niespełna pół sekundy.

Start wspólny to  34km na dwóch rundach przy deszczowej i mocno wietrznej pogodzie. Przez cały dystans z peletonu próbowały odrywać się kilkuosobowe ucieczki. Jakub Kozicki cały czas był widoczny w czele, bardzo aktywnie pracował. Ostatecznie nikomu nie udało się uciec. Finisz z grupy zaowocował 10 miejscem dla zawodnika z Piaseczna.

 Trójka P-no/KM, fot: Trójka P-no

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna