Znajdziesz nas na:

Badminton

MP Juniorów w Badmintona: Jeden złoty i dwa brązowe Hubertusa

W Kępnie miały miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie. Nowym mistrzem został  zawodnik Hubertusa Zalesie Górne Michał Matysiak a jego utytułowany kolega Adam Szolc, wrócił do domu z dwoma brązowymi medalami w singlu i w deblu. Więcej o swoich występach napiszą sami  bohaterowie.

 

Michał Matysiak- Mistrz Polski Juniorów 2017:

Zawody tej rangi odbywają się raz do roku co sprawia, że jest to impreza docelowa większości zawodników. Tym bardziej cieszy, że zdobyłem tam tytuł mistrza Polski w grze pojedynczej i 5 miejsce w grze deblowej. W singlu do ćwierćfinału doszedłem w miarę spokojne wygrywając m.in w poprzedniej rundzie 21:5, 21:11. W cwierćfinale miałem się zmierzyć z zawodnikiem z Przemyśla – Norbertem Świerkiem, z którym do tej pory wygrałem tylko raz, a rozegraliśmy sporo pojedynków. Jednak to jedyne zwycięstwo miało miejsce w naszym ostatnim pojedynku, wiec to ja z nim ostatnio wygrałem. I tutaj sukces powtórzyłem wygrywając 21:12, 21:14.

W półfinale trafiłem na zawodnika z Mazowsza – Macieja Gomołę, z którym już od dzieciaka graliśmy ze sobą, wiec co za tym idzie znaliśmy się bardzo dobrze. Mecz rozpocząłem dobrze ale po chwili przegrywałem 20:17. Lecz udało mi się wyjść z tego obronną ręką, wygrywając 22:20. W drugim secie zanotowałem wynik 21:18 i tym samym awansowałem do finału. W nim miałem się zmierzyć z Michałem Sobolewskim (Suwałki). Z nim jak z Norbertem wygrałem tylko raz wcześniej i w dodatku też odniosłem zwycięstwo w ostatnim naszym pojedynku. W finale znów zacząłem bardzo dobrze wygrywając już 7 punktami. Jednak chwila dekoncentracji sprawiła, że Michał dogonił mnie na stan 19:19. Lecz to ja wygrałem 2 kolejne akcje i mogłem cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie. Drugi set również był zacięty bo szliśmy punkt za punkt, ale to ja zachowałem większy spokój w końcówce i wygrałem(21:19,21:17). To moje pierwsze zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Złoto tym bardziej cieszy bo na tym turnieju grałem z zawodnikami rok starszymi. Wielkie podziękowanie należą się trenerce – Katarzynie Garbackiej bez, której sukcesu by po prostu nie było.

Adam Szolc  dwukrotny brazowy medalista MP juniorów 2017 w singlu i w deblu: 

Kępno zawsze będę pamiętał jako gościnne miasto. To tu w kategorii do 15 lat zdobyłem pierwszy raz tytuł Mistrza Polski.. I to podwójnie – w grze pojedynczej oraz podwójnej wraz z Robertem Cybulskim. 

Podczas tegorocznych mistrzostw do lat 19 rozkręcałem się z meczu na mecz. Z akcji na akcję czułem się coraz pewniej – doszedłem do dwóch półfinałów bez większego wysiłku. W singlu trafiłem na Michała Sobolewskiego (mojego partnera deblowego), a w grze podwójnej na parę Cybulski/Malik.
Niestety mecze półfinałowe zostały ułożone w taki sposób, że najpierw musieliśmy rozegrać singla dopiero potem debla – co nie było dla nas korzystne.
Półfinał gry pojedynczej w ogóle nie poszedł po mojej myśli. Pierwszego seta przegrałem gładko 21:11, w drugim przegrywałem już nawet 14:7, ale  jakimś cudem wygrałem drugą partię meczu 21:19. Trzeci set był na równi, ale niestety od stanu 13:13 popełniłem serię prostych błędów i mój przeciwnik wygrał ostatecznie cały mecz 21:11, 19:21, 21:16 – pojedynek trwał ponad 50 minut.. Po meczu mieliśmy tylko około 30 minut na odpoczynek i dalej wraz z Michałem Sobolewskim, z którym dopiero co skończyłem półfinał singla, musieliśmy stawić czoła aktualnym mistrzom Polski parze Cybulski/Malik. Po wcześniejszym meczu byliśmy wykończeni i niestety nie udało nam się pokazać z naszej dobrej strony i ostatecznie przegraliśmy półfinał debla 21:15, 21:16.

Niedosyt pozostaje ogromny, ale czasu już nie cofniemy, a dwa brązowe medale Mistrzostw Polski też dobry wynik. Cieszy fakt, że KS Hubertus, pod wodzą trenerki Katarzyny Garbackiej, liczy się na polskiej arenie i dowodem na to jest zdobycie złotego medalu przez Michała Matysiaka. Nie zapominajmy również o Dorocie Matysiak, która po walce odpadła w dwóch ćwierćfinałach. 

Krzysztof Mogilski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Badminton