Znajdziesz nas na:

Główna

Korona Góra Kalwaria zwyciezcą mikołajkowego turnieju Piłkarski Laur!

W podlesznowolskich Łazach rozegrano kolejna już edycję turnieju z serii Torneo Mazowieckie Orlików Piłkarski Laura. Tym razem w mikołajkowym terminie We wspomnianym turnieju udział wzieło 10 ekip z czego połowa to reprezentaci naszego Powiatu. Wśród nich mieliśmy jedną dziewczęcą grupę z klubu KRSport Iwiczna. Najlepiej się zaprezentowała drużyna z Góry Kalwarii wygrywając cały turniej.

Drużyny zostały podzielone do dwóch grup po pieć zespołów a każdy mecz trwał 10 minut.  W grupie A oprócz gospodyń niedzielnych zawodów (KRSport-u Iwicznej) mieliśmy też Spartę Jazgarzew, która pokonała kobiecą drużynę 2:1. Iwiczna przegrała później z Soccerem Słupno 0:1, z Gwardią Warszawa 0:2  by póżniej wygrać w ostatnim meczu grupowym ze Zwolenianką Zwoleń 1:0.  Dzięki takiemu bilansowi podopieczne Emili Baran, zagrały później o siódme miejsce i wygrały w bratobójczym pojedynku po rzutach karnych z meską ekipą KRSport Iwiczna. Natomiast Sparta Jazgarzew przegrała pozostałe  trzy spotkania ze: Zwolenianka Zwoleń i  Soccer Słupno  po 1:2 oraz późniejszą trzecią ekipą całego turnieju Gwardią Warszawa 0:2, by później przegrać w meczu o V-Vi miejsce z WAF Warszawa po rzutach karnych. 

W grupie B mieliśmy  trzech reprezentatów. Męską ekipe gospodarzy, MUKS Julianów oraz Koronę Górę Kalwaria. W pierwszym meczu Iwiczna bezbramkowo remisuje z Julianowem 0:0, w pozostałych derbach: Korona wygrywa z Iwiczną i z Julianowem po 1:0. Kontynując  wątek z Koroną, Góra Kalwaria nie przegrała żadnego meczu dzięki czemu bez problemu awansowała do półfinału by tam ograć Gwardię Warszawa 2:0. W finale Soccer Słupno nie dało rady młodzieży z Góry Kalwarii(3:0) i to młodzi adepci Korony mogli  się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło Gwardii Warszawa  która w meczu o wszystko podczas regulaminowego czasu gry remisuje z LKS Chlebnią 1:1, by później w serii rzutów karnych, zachować więcej zimnej krwi i zwyciężyć jedną bramką różnicy. 

Podsumowując wystepy naszych ekip bilans turniejowy przedstawia sie nastepująco:

Korona Góra Kalwaria: 6 spotkań- 6 zwycięstw. I miejsce.

Sparta Jazgarzew 5 spotkań- 1 zwycięstwo, 4 porażki VI miejsce

KRSport Iwiczna (dz)  5 spotkań-2 zwycięstwa, 3 porażki. VII miiejsce 

KRSportIwiczna (ch) 5 spotkań- 1 zwycięstwo, 3 remisy, 1 porażka. VIII miejsce.

MUKS Julianów 5 spotkań-2 remisy 3 porażki X-miejsce.

Najlepszą bramkarką turnieju  została Maja Majewska z Iwicznej przy zgodnej opini trenerów, co daje dobry prognostyk na przyszłość dla kobiecej piłki w naszym terenie.  W pozostałych kategoriach najlepszym zawodnikiem został piłkarz Korony Kacper Grudziński a królem strzelców Mateusz Talarek z Gwardii Warszawa. 

Poniżej wywiady oraz końcowa klasyfikacja turnieju:

1.   KORONA GÓRA KALWARIA
2.   SOCCER SŁUPNO
3.   GWARDIA WARSZAWA
4.   LKS CHLEBNIA
5.   WARSZAWSKA AKADEMIA FUTBOLU
6.   SPARTA JAZGARZEW
7.   KR SPORT IWICZNA (DZ)
8.   KR SPORT IWICZNA (CH)
9.   ZWOLENIANKA ZWOLEŃ
10. MUKS JULIANÓW

 

Krzysztof Mogilski, foto: Piłkarski Laur fb

kamera: Marek Goławski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna