Znajdziesz nas na:

Główna

IV-Ligowe derby dla Returnu!

W środę byliśmy świadkami kolejnych derbów w IV lidze tenisa stołowego, pomiędzy UKS Return Piaseczno vs. TOSPIN’em Kostancin-Jeziorna.  Całe spotkanie wygrali piaseczyńscy zawodnicy 8:3. Pół godziny później rozpoczeło się spotkanie w ramach V ligi pomiędzy drugą drużyną Returnu a SCKiS HALS Warszawa. Tam padł remis 7:7.

IV liga gr. B

Po czterech meczach singlowych mieliśmy 2:2. Sam początek to była dominacja gospodarzy. R. Najwer (Return ) wygrał z Matczukiem(Tospin)  3:0(11:4, 11:8, 11:5). Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka  pomiędzy Należytym (Return) a Zarębą  (11:8,11:6, 11:7). Później Jasiński i Żmijewski z Konstancina-Jeziorny doprowadzili do remisu wygrywając swoje spotkania i to nie bez trudu. Żmijewski wygrał po tie braku z Brzezikiem natomiast Olczak musiał uznać wyższość Jasińskiego po czterech setach. To było jedyny miły akcent dla Konstancina. 

Po meczach deblowych  gospodarze zawodów  odskoczyli juz na 4:2.  Drużyny wystawiły nastepujące pary:  J. Należyty / J. Brzezik – M. Matczuk / J. Jasiński  oraz  R. Najwer / K. Olczak – W. Żmijewski / D. Grabowski.

Pierwszy debel zakończył się zwycięstwem Piaseczna po czterech setach. Natomiast  w drugim deblu  mieliśmy nieco więcej emocji ponieważ trzeba było jeszcze rozegrać tie breaka z którego zwycięsko wyszedł Return. To że wygrało Piaseczno zadecydowały dosłownie detale.  

W późniejszych ostatnich singlach kończących cały mecz tylko jedno spotkanie udało się wygrać przyjezdnym. Jasiński wygrał bez problemu w trzech setach z Brzezikiem. W innych spotkaniach Return wygrało wszystkie spotkania, przy czym w jednej potyczce po raz kolejny trzeba było rozegrać tiebreaka pomiędzy Olczakiem a Żmijewskim wygranym przez zawodnika z Piaseczna 3:2 (11:5, 11:6, 6:11, 7:11, 11:5). To zwycięstwo zapewniło triumf Piaseczna w całym spotkaniu przed trzema ostatnimi meczami.  Dzięki temu zwycięstwu Return wskakuje na pozycję lidera z 10 pkt na koncie. Na czwartej pozycji jest TOSPIN Konstancin.

V liga gr. B

W piątej lidze Return II Piaseczno zremisowało 7:7 z  SCKiS HALS Warszawa. Remis dla warszawskiej ekipy wywalczył kapitan drużyny Bartosz Wojtasik, który wygrał dwa ostatnie single i doprowadził do wyrównania ze stanu 7:5 na 7:7. Można powiedzieć że to dzięki niemu warszawska ekipa uratowała remis. Piaseczyńską ekipę reprezentowali m.in. Boryss Massalski oraz Rafał Hresiukiewicz-finaliści III etapu 20 edycji Grand Prix Piaseczna.

 Rezerwy Returnu  po jednym zwycięstwie, jednym remisie i trzech porażkach zajmują szóstą pozycję. Nieco wyżej  bo na piątym jest  SCKIS HALS Warszawa.

W najbliższy weekend czekają nas w okolicy trzy mecze ligowe.  Return II Piaseczno podejmować będzie u siebie UKS MOSiR BASKET II Sochaczew  w niedziele 26.11.2017 roku o 11:00 na hali GOSiR w Piasecznie. TOSPIN Konstancin zagra u siebie o tej samej godzinie z Iskra Kotuń natomiast UKS Budowlani Góra Kalwaria również zagraja o 11:00 u siebe z GLUKS NAPRZÓD GRZYBOWY RAJ Skórzec. Budowlani grają w 5 lidze gr. C i zajmują siódmą pozycję. Return Piaseczno czeka wyjazd do Siedlec aby zagrać swoje spotkanie z  MKS POGOŃ III TREMET o… 11:00. 

Wyniki z poszczególnych spotkań oraz tabele oraz flimiki z tych spotkań  pod linkami obok: : IV Liga V Liga

Krzysztof Mogilski 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna