Znajdziesz nas na:

Główna

IV liga siatkarzy: Derby dla SPS Konstancin!

Rezerwy Astorii Piaseczno oraz SPS Konstancin niezbyt dobrze zaczęły bieżący sezon w rozgrywkach IV ligi. Przed tym spotkaniem nasi przedstawiciele nie zanotowali ani jednego zwycięstwa. Sobotni mecz był najlepszą okazją do przełamania złej passy. Dodatkowym bodźcem dla zawodników z pewnością był charakter meczu.

W poprzednim sezonie w dwóch spotkaniach górą była Astoria, lecz obecna drużyna jest inną ekipą niz wtedy. Najlepsi z  tamtejszej drużyny poszli do III ligi, gdzie gra tam  pierwsza ekipa Astorii  o utrzymanie się w lidze, a to oznaczało że  mecz może mieć całkowicie inny przebieg. 

W pierszym secie na począku przeważali gospodarze z  Piaseczna lecz przyjezdni w pewnym momencie przyjeli incicjatywę i to  Konstancin wygrał 23:25.

Drugi set był bardzo wyrównanym spotkaniem. Co jakiś czas mieliśmy stan remisowy  i po raz  kolejny to SPS był górą  po trzech piłkach meczowych 22:25.

W trzecim secie Astoria przegrała 18:25. Tym razem było nieco wiecej niedokładności po stronie Piaseczna a Konstancin mniej się mylił i dlatego mieliśmy taki rezultat.  W grze Piaseczna były dobre momenty które napawały nadzieją na nastepne spotkania ale na pewno druga ekipa Astorii musi jeszcze dużo potrenować aby grać jak z nut.

Po spotkaniu udało nam się porozmawiać z trenerami obydwu ekip. Trener Piaseczna nie krył swojego zdenerwowania:

 

Natomiast trener Konstancina  choć zmęczony miał zupełnie inny humor.

 

Po tym spotkaniu SPS Konstancin zajmuje 4 miejsce z 4 pkt na koncie. Astoria II Piaseczno jest na ostatnim szóstym miejscu 0 pkt. Liderem jest UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 11 pkt. 

Nastepne spotkania ligowe nasze drużyny rozegrają w nastepujących terminach:

SPS Konstancin Jeziorna vs. Olymp Błonie-21.11.2017 godz. 

Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki „Len”Astoria Piaseczno II -23.11.2017 

 

   Krzysztof Mogilski, fot: SPS Konstancin

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna