Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Dwa powroty i debiut już w sierpniu?

Ledwie skończył się sezon a już częściowo znamy zarys następnego na piłkarskich boiskach. W niektorych przypadkach to nawet Nostradamus by tego nie przewidział co zaraz przeczytacie.

Zaczniemy od rzeczy oczywistych – Najdalsze wyjazdy będą miały na poziomie ekstraligowym GOSiRki. W IV lidze będziemy mieli trzech reprezentantów okolic Piaseczna – miejscowy MKS, jazgarzewską Spartę i beniaminka – Perłę Złotokłos. W okręgówce na pewno splotą się drogi KS'u Konstancin i rezerw Sparty. A-Klasa? Tam ugruntowaną pozycję mają takie zespoł jak: Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, Jedność Żabieniec, MKS II Piaseczno, KS II Konstancin, Laura Chylice oraz spadkowicz z LO, czyli FC Lesznowola. Ale najciekawsze dopiero przed wami.

Listę zaczniemy "stałymi bywalcami" B-Klasy, czyli: Jeziorką Prażmów, UKS-em Tarczyn, Walka Kosów, Orzeł Baniocha, FC II Lesznowola i Grom Prace Małe. Do tego dorzucamy spadającą Koronę Górę Kalwarią. Jednak grupa 7-ciu wspaniałych będzie… jeszcze liczniejsza. A to za sprawą: rezerw Perły Złotokłos (na początku roku temu rozwiązane z powodów braków kadrowych), Kosy Konstancin (nie wiemy jak liczyć – czy od 2015 roku jako faktycznie Kosa czy rok później po połączeniu się z nieistniejącą formacją United Gassy) oraz istnego debiutanta – SRS Zamienie.

Co to w ogóle za twór? Jest to zespół który formalnie został założony w 2015 roku. Początkowo grupa znajomych grywała na orlikach w różnych częściach Lesznowoli, następnie można było ich spotkać przy okazji turniejów piłkarskich. W tym roku doszli do wniosku że spróbują swych sił w rozgrywkach MZPN-u – czyli w B-klasie oraz Pucharze Polski. Rundę jesienną spędzą na obiektach FC Lesznowoli. Natomiast wiosną najmłodszy zorganizowany klub w powiecie planuje rozgrywać na będącym obecnie w budowie boisku w "rodzinnej" miejscowości, czyli w Zamieniu. Tak wyglądała potencjalna arena zmagań we wrześniu zeszłego roku.

 

Tak jak wspominaliśmy na samym początku – zarys lig w których wystąpią "nasze" zespoły jest orientacyjny. Na jego ostateczny wpływ mają np takie czynniki jak: licencje (wiemy że część klubów miało z nimi by otrzymać z różnych przyczyn, dowiecie się niedługo), braki kadrowe czy innych nieprzewidzianlnych sytuacji.

Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa