Znajdziesz nas na:

Główna

Dawid Langowski: „Powiem jedynie tyle, że będą niespodzianki.”

W najbliższy weekend będzie miała miejsce  pierwsza edycja  Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Recznej rocznika 2003/04 na hali CEiS w Mysiadle. Oprócz wielu znanych ekip  na szczeblu krajowym powiat piaseczyński bedą reprezentowały dwie ekipy. Gospodarz zawodów UKS Szczypiorniak Lesznowola  oraz KS Victoria Piaseczno pod wodzą trenera Dawida Langowskiego. Z tej okazji z tym ostatnim postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad:

Piaseczno Sport News.pl: Już niebawem rozpoczniecie kolejne zawody. Jakie uczucia towarzyszą zespołowi przed turniejem?

Dzień dobry, dziękujemy na wstępie gospodarzom z Lesznowoli za zakwalifikowanie do turnieju, a wracając do pytania to z całą pewnością odczuwamy dużą ekscytację, ponieważ nie braliśmy jeszcze udziału w turnieju, który jest organizowany tak blisko Piaseczna i to stanowi dla nas pewną nowość – mamy nadzieję, że będzie dużo kibiców.

Jakie cele przed tymi zawodami?

Taki turniej to bardzo dobra odskocznia od zmagań ligowych i na pewno przyjemnie byłoby zająć w nim miejsce w pierwszej połowie zespołów, ale zdecydowanie mamy ambicje by przy dobrej grze znaleźć się nawet w strefie medalowej.

 Gracie w grupie B z: UKS Iskra I Bydgoszcz, UKPR AGRYKOLA I Warszawa, UKS SPRINT Ulan-Majorat, MLKS CZARNI Olecko, MKS MPEC PAŁAC MŁODZIEŻY Tarnów.  Który z tych rywali będzie dla was najcięższy?

Przed turniejem można tylko gdybać, ponieważ każdy mecz rządzi się swoimi prawami. Z wymienionych zespołów mieliśmy przyjemność grać jedynie z zespołem z Warszawy oraz Ulan-Majorat i były to zacięte mecze. Pozostałe zespoły to dla nas wielka niewiadoma, chociaż o zespołach z Bydgoszczy i Tarnowa słyszałem dużo ciepłych słów, więc grupa wydaje się być bardzo silna.

Która z drużyn twoim zdaniem ma szansę wygrać lub przynajmniej wylądować w pierwszej trójce  dwudniowych zawodów?

Powiem jedynie tyle, że będą niespodzianki, ponieważ przynajmniej 6 zespołów ma aspiracje gry o medale.

 Będziecie kibicowali kolegom  z  Lesznowoli? To jest o ile mnie pamieć nie myli pierwszy raz kiedy grają jako gospodarze turnieju.

Z całą pewnością będziemy dopingować naszych sąsiadów, ponieważ to bardzo fajni chłopcy. Dopiero pierwszy raz grają w lidze i jeszcze potrzebują dużo doświadczenia, ale to parkiet wszystko weryfikuje i przed meczem jeszcze nikt nie wygrał. Czekamy na niesamowite emocje.

Rozmawiał:Krzysztof Mogilski.

 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna