Znajdziesz nas na:

Główna

Anilana Łódź pierwszym zwycięzcą turnieju w Mysiadle.

W ostatni weekend  hala CEiS w Mysiadle przez dwa dni stała się areną zmagań drużyn z piłki ręcznej z całego kraju. Organizatorem I Ogólnopolskiego Turnieju w piłce ręcznej młodzieżowej był lesznowolski klub UKS Szczypiorniak który zajał 12 miejsce w turnieju. Druga ekipa z powiatu Piaseczyńskiego Victoria Piaseczno zajeła siódme miejsce. Całe zawody wygrała Anilana Łódź. 

Otwarcie całej imprezy rozpoczęło się o 10-tej przecięciem wstęgi. Zaraz potem przystąpiono do meczu otwarcia w Grupie A pomiędzy gospodarzem zawodów UKS Szypiorniak Lesznowola i Iskrą II Bydgoszcz przegranym przez Lesznowolę 5:14. W następnych meczach Szczypiorniakowi nie udało się wygrać żadnych spotkań, mimo że dzielnie walczyli. Pozostałe ich potyczki zakończyły się nastepującymi wynikami: UKR Agrykola Warszawa 6:15, UKS Anilana Łódź 0:18, KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 5:9, SPR ŁUKOVIA Łuków 4:9 oraz w meczu o 11 miejsce ze Sprintem Ulan Majorat 8:10. 

W grupie B nieco lepiej poszło ekipie z sąsiedniej gminy Victorii Piaseczno która na początek  przegrała z faworytem turnieju Iskrą Bydgoszcz (pierwszą drużyną) 6:14 by póżniej wygrać z MLKS Czarnymi Olecko 14:4. W trzecim meczu grupowym  piaseczyńska młodzież przegrała z MKS MPEC Pałac Młodzieży Tarnów 9:14. W trakcie spotkania trenerzy obydwu ekip mieli dużo pretensji do arbitra za dziwne sedziowanie. W drugim dniu turnieju podopieczni Dawida Langowskiego wygrali z UKS Sprint-em Ulan Majorat 12:10 by później po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu zremisować z Agrykolą I Warszawa 10:10. W meczu o 7 miejsce pokonali  KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 10:8 a piaseczyński zawodnik Szymon Araj  został najlepszym strzelcem turnieju z 30 bramkami na koncie. 

Warto jeszcze wspomnieć że w ostatnim meczu gruby B mielismy jedną z najciekawszych spotkań tego turnieju. W rywalizacji między Czarnymi Olecko a Ułanem Majorat przed konćowym gwizdkiem ci pierwsi doprowadzili do wyrównania (8:8). To oznaczało że trzeba było rozegrać serię rzutów karnych, aby wyłonić drużynę która zagra o 9 miejsce. Olecko zachowało więcej zimnej krwi niż ekipa z Majoratu  i to oni mogli później zagrać o 9 miejsce – co więcej – nawet wygrać  to spotkanie Łukovią Łuków 9:6.  Czarni Olecko na pewno zapadno pamięci  w Mysiadle. 

Podsumowując całe zawody ,turniej zdominowały dwie ekipy: Anilana Łódź oraz faworyt  Iskra I Bydgoszcz. Wspomniane drużyny nie przegrały ani jednego meczu. Ekipie  z Bydgoszczy nie dali rady nawet szczypiorniści z Agrykoli Warszawy przegrywając z nimi 5:10. Dlatego też mogliśmy być później świadkami niesamowitego finału gdzie emocje siegały zenitu a sam przebieg spotkania pokazał że nie przypadkowo te  ekipy wylądowały w meczu o  pierwsze miejsce. Lecz jak to w sporcie bywa ktoś musiał wygrać tym razem lepsza okazała się ekipa z Łodzi  która wygrała 6:5 a warto jeszcze wspomnieć że pierwsza połowa spotkania zakończyła się dość skromnie  (2:1 dla Łodzi). W meczu o trzecie miejsce mieliśmy bratobójczy pojedynek pomiędzy Agrykolą I i Agrykolą II Warszawa gdzie lepszą ekipę okazała się ta pierwsza wygrywając 16:9. 

Na sam koniec nagrody wręczali; honorowy prezes Warszawskiego-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Ryszard Łodziński, radna gminy Lesznowola Anna Niezabitowska oraz dyrektor Centrum Sportu w Lesznowoli Rafał Skórek,Małgorzata Wiśniakowska oraz radny Klimaszewski 

 

Uczestnicy zawodów, trenerzy sam Pan prezes Łodziński i kibice chwalili organizacje zawodów a to oznacza że  za rok znowu sie zobaczymy na hali CEiS w Mysiadle.   

Poniżej macie  ostateczną klasyfikację drużyn, wywiady oraz link do spotkań które były transmitowane na kanale  Piłka Ręczna Uzależnia. 

 

1. Anilana Łódź

2. Iskra I Bydgoszcz

3. Agrykola I Warszawa

4. Agrykola II Warszawa

5.  MKS PM MPEC Tarnów

6. Iskra II Bydgoszcz

7. Victoria Piaseczno

8. Włokniarz Konstantynów Łódzki

9. Czarni Olecko

10. Łukovia Łuków

11. Sprint Ulan Majorat 

12. Szczypiorniak Lesznowola. 

 

 

Krzysztof Mogilski, fot. Anna Niezabitowska

Vid. Marek Goławski

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna