Znajdziesz nas na:

Blogi

Zajął 9 miejsce, po trzech latach dostanie brązowy medal…

Jak podaje portal sportowe fakty,  sztangista Tomasz Zieliński, który został wykluczony z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich za doping otrzyma brązowy medal z przed czterech lat w Londynie gdzie zajął tam 9 miejsce. 

 

Jak czytamy na Sportowych Faktach: "Wykluczony z reprezentacji olimpijskiej w Rio de Janeiro z powodu dopingu sztangista Tomasz Zieliński decyzją MKOl otrzyma… brązowy medal za występ na igrzyskach cztery lata wcześniej, w 2012 roku!".  Lista zawodników która została zdyskwalikowana za doping w 2012 roku to Kazach Ilja Iljin (złoty medalista), Rosjanin Aleksander Iwanow (srebrny medal), Mołdawianin Anatoli Ciricu (brązowy medla), Andriej Demianow z Rosji (4. miejsce), Azer Intiqam Zairow (6. miejsce) i Almas Uteszow z Kazachstanu (7. miejsce).  

Gdybym miał podsumować tą całą aferę powiedziałbym jedno. Jesto to skandal!!!. To nie są pierwsze takie przypadki i prosze zauważyć jacy zawodnicy są przyłapywani. Albo sami Rosjanie albo obywatele krajów post-sowieckich, gdzie za sojuza taki doping był zawsze praktykowany.  Mój tata opowiadał że jak kiedyś  w latach 80-tych na Czechosłowacji, chodził na siłownie, widział  że trener pewnego zawodnika wstrzykiwał dziwną substancję. Kiedy sie go zapytał dlaczego to robi on mu odpowiedział "Młody bo tak  każdy robi. Inaczej nie masz  żadnych szans w tym sporcie."   Jak widać do tej pory nic się nie zmieniło.

Dlatego do wszystkich tych którzy widzieli w tym tylko polityczny spisek lub zemstę na ruskich odnośnie faktu, że kadra rosyjska nie mogła  wystartować na IO 2016 w Brazyli  możecie swój argument wyrzucić do śmietnika. Być może była to u polityczna zagrywka ale jak widać te dwie rzeczy się ze sobą połączyły i przepraszam bardzo… Nie ma dopingu? To nie powinno być na Igrzyskach i koniec kropka!!!.  Niech sobie sami robią Igrzyska. Ja  razem z Darkiem Lipskim  być może z innymi dziennikarzami   napiszemy apel do MKOL-u, aby zdjąc podnoszenie ciężarów  ze  sportów olimpjskich  a w ich miejsce wstawić Kick Boxing. Tam mamy bardzo dobre sukcesy, i żadnego dopingu tam nie znajdziecie. 

Działania miedzynarodowego związku kolarskiego ws. dopingu w seniorskim kolarstwie pokazały  że można z nieuczciwymi zawodnikami i ich sztabami wygrać, dzięki czemu  jest o wiele ciekawsza rywalizacja w tym jakże pieknym sporcie na dwóch kołkach i pedałach.     

Na koniec żeby podsumować moje wypociny proponuje wam połuchać krótką wypowiedź Piotra Bąkowskiego utytułowanego zawodnika w sportach walki :

 

 

Krzysztof Mogilski. fot: inowrocław

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Blogi