Znajdziesz nas na:

Główna

XIV Memoriał Kazubka pełen niespodzianek

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał! Wszyscy w gronie faworytów stawiali KS Konstancin, Spartę Jazgarzew czy chociażby MKS Piaseczno, a tu psikus – po raz pierwszy trofeum podniosła Korona Góra Kalwaria, która pokonała w zaskakującym stylu lidera IV ligi 2:1. Na podium znalazła się także Perła Złotokłos która rozbiła inną rewelację turnieju – dawny 88 rocznik KS'u Piaseczno aż 4 do 0.

 

Rywalizacja toczyła się od samego rana. Najpierw ujrzeliśmy ekipy: Jedności, FC Lesznowoli, KS'u II Konstancin, Walki Kosów i MKS-u Piaseczno. O ile pierwszą lokatę można było spokojnie przypisać Piasecznu to za jego plecami znalazla się niespodziewanie ekipa z Kosowa a trzecią lokatę zajęli gospodarze. W międzyczasie do rozgrywek przystąpiła grupa w której skład wchodziły: Jeziorka Prażmów, Sparta Jazgarzew, Perła Złotokłos, KS'88 Piaseczno i Nadstal Krzaki Czaplinkowsie. V-ce lider okręgówki przed IV-ligowcem i dawnymi wychowankami Jacka Kasztankiewicza – tak w skrócie można opisać efekt końcowy. Na koniec mieliśmy – Koronę, KS Konstancin, Laurę, Orła Baniocha i drugi zespół gospodarzy. Pierwsze dwie ekipy walczyły dalej. 5-ciopak  w grupie C tworzyły: Korona Góra Kalwaria, Jedność II Żabieniec, Laura Chylice, Orzeł Baniocha i KS Konstancin. To była naprawdę dziwna zbieranina bo od ilości punktów które wywalczyła trzecia ekipa (w tym przypadku Laura) decydowało czy to oni czy zajmująca identyczną lokatę w sesji porannej Jedność przechodzi dalej. Ostatecznie wygrał konstanciński KS przed późniejszymi zwycięzcami zawodów a reszta musiała opuszczać halę GOSiRu w minorowych nastrojach

 

Po 16-tej doczekano się 1/4 finału. Na początek mieliśmy pojedynek dwóch drużyn, które obecnie lub w przeszłości reprezentowały Piaseczno (jedni jako KS a drudzy obecnego lidera LO). Wygrali… ci pierwsi, tyle że po rzutach karnych. Kolejne spotkanie tej fazy miało trochę spokojniejszy przebieg i Perła po zaledwie jednej bramce przeszła dalej. Korona bez problemów pokonała Walkę Kosów 4:0 natomiast po rywalizacji IV-ligowców, czyli KS'u Konstancin i Sparty Jazgarzew spodziewano się więcej gry, większego zacięcia i kunsztu piłkarskiego. Suma sumarum dwa trafienia ekipy z Literatów w Oborach pozwoliły podopiecznym Mariusza Szewczyka znaleźć się w czwórce najlepszych,

 

Największy paradoks można było zauważyć pierwszym meczu 1/2 finału. Okazało się że na siebie padną Korona i KS'88. I tu problem, ponieważ w obu zespołach dostępu do bramki strzegł naprawdę dawno nie widziany w okolicy zawodnik – Mikołaj Wielgus. Wybrał grę z ludźmi z którymi piłkarsko dorastał, przez co trener Jacek Kasztankiewicz do bramki musiał desygnować zawodnika z pola. Manewr ten jednak się opłacił a "Wiguś" nie był stanie wybronić dwóch trafień a w spotkaniu Perła-KS Konstancin ci drudzy bez większego wysiłku ograli drużynę ze Złotokłosu 0:3.

 

Dwa mecze do końca turnieju. V-ce lider okręgówki jest "podejmowany przez paczkę 28-latków. Widać było gościnność, ponieważ KS'88 dał sobie zaaplikować aż 4 trafienia. W finale Korona-KS przez większość spotkania widać było determinację zawodników z IV ligi lecz defensywa reprezentantów Góry Kalwarii tylko raz skapitulowała w trakcie regulaminowych 12 minut. Im bliżej końca tym nasilały się ataki Korony a uwieńczeniem starań o tytuł nieoficjalnego mistrza powiatu, czego skutkami były: naprawdę dobrze mierzone uderzenie pod poprzeczkę z prawej flanki Macieja Wesołowskiego a dzieło zwieńczył Tomasz Folwarski i to dzięki tym golom po raz pierwszy w historii zawodów Korona podniosła trofeum.

 

Indywidualne nagrody otrzymali:

– Mikołaj Wielgus (najlepszy bramkarz)

– Maciej Wesołowski (najlepszy strzelec – 6 bramek)

– Rafał Prażuch (najlepszy zawodnik)

 

Po zawodach musieliśmy pomęczyć trochę pierwszego z wymienionych Nie zdziwcie się jeśli wypowiedź będzie przeplatana ze względu na jego "turniejowy epizod" w dwóch zespołach.

 

 

Klasyfikacja końcowa XIV memoriału

1. Korona Góra Kalwaria

2. KS Konstancin

3. Perła Złotokłos

4. KS Piaseczno'88

5. MKS Piaseczno

6 Jedność Żabieniec

7.Sparta Jazgarzew

8.Walka Kosów

9 Laura Chylice

10.KS II Konstancin

11.Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

12.Orzeł Baniocha

13.Jezioka Prażmów

14.Jedność II Żabieniec

15.FC Lesznowola

 

Klasyfikacja historyczna memoriału

LP Drużyna Występy Zwycięstwa PKT
1. Laura Chylice 14 2 112
2. Jedność Żabieniec 14 1 105
3. Sparta Jazgarzew 12 2 103
4. KS/KP/UMKS/MKS Piaseczno 11 3 102
5. Perła Złotokłos 12 1 78
6. Orzeł Baniocha 12   72
7. Skra Konstancin-Obory 8 1 69
8. Korona Góra Kalwaria 8 1 58
9. Victoria Głosków 8 1 51
10. Kosa Konstancin 5 1 43
11. KS II Konstancin 3   36
12. Walka Kosów 8   35
13. Tarpan Tarczyn 6   30
14. Jedność II Żabieniec 7   27
15. Sparta II Jazgarzew 2 1 23
16. RKS Mirków 6   18
17. KS II Konstancin 3   17
18. KS'88 Piaseczno 2   12
19. FC Lesznowola 3   10
20. Jedność Żabieniec Oldboje 2   8
21. United Gassy 3   6
22. Jeziorka Prażmów 3   6
23. Sparta Tarczyn 1   5
24. ALL STARS 1   4
25. Ligowiec Warszawa 1   4
26. KS Prażmów 1   3
27. Jedność Żabieniec Juniorzy 1   2
28. Orzeł Suchostruga 1   1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Scriptum:

1. Prosimy o dokończenie przysłowia "Kto Kazubka wygrywa…"

2. Czy formuła relacjonowowania wydarzeń drogą radiową przez nas jest dla Was akceptowalne? Mamy ten projekt kontynuować w przyszłości czy dać sobie spokój?


DL/KM fot. DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna