Znajdziesz nas na:

Główna

Tygodniówka, czyli prasa na stół (1)

W laltach 2010-2012 istniał projekt który nazwano Radio Flash Piaseczno. Szlagierowym punktem ramówki była emitowana audycja "Tygodniówka" emitowana najpierw w soboty między 12 a 14-tą a potem w piątki w godzinach 10-13. Prowadzącym był Krzysztof Małyska. Był też przegląd prasy My natomiast szukamy odrobiny sportu.


Przegląd Piaseczyński

Hucznie obchodzone jest setne wydanie gazety (w której istnieniu mieliśmy skromny udział). Natomiast co nam się rzuciło w oczy to:

– Prawdopodobne zwycięstwo mieszkańców Konstancina którzy otrzymają z miejskiego ratusza 20 tysięcy na koncepcję i projekt budowy czegoś na wzór "Orlika" na osiedlu Grapa, mimo że osoby walczące o budowę areny w innej lokalizacji (strona 2)

– 4-zdaniowa, napisana w dość sporym skrócie zapowiedź 1 z pięciu zaplanowanych na ten rok edycji NightSkating'u, o której pisaliśmy wcześniej (strona 10)

– Notka o Mili Konstytucyjnej, do której nie ma szans się juz zapisać (strona 14)

– Półstronny artykuł o piłkarzach z afryki, którzy kiedyś mogliśmy oglądać w barwach m.in KS/KP Piaseczno czy Korony Góry Kalwaria. Pojawiły się w nim fakty o których sami nie wiedzieliśmy (strona 17)

– Relacja z derbów na poziomie IV ligi (strona 20)

Gazeta do pobrania tutaj

 

Nad Wisłą

Obecnie najstarszy w naszych okolicach tytuł, wychodzący zawsze w czwartek. Od długiego czasu praktycznie nie istnieje dział sportu (o tym też kilka słów kiedyś się tu znajdzie) ale podejmujemy rękawicę.

– Kila słów o niemalże nowej tradycji wraz z reanimowaniem najdłuższej rzeki w okolicy (nie licząc Wisły), czyli III edycji zawodów kajakowych. Od razu rzuca się rażący błąd geograficzny przez którego naczelny o mało co nie wyrzucił przez gardło wnętrzności. W tekście widać fragment " Kajakarze wystartują o godz 10 z przystani na Górkach Szymona w Zalesiu Górnym". Droga redakcjo NW – to jest i owszem Zalesie, ale Dolne. (strona 4)

– Tradycją jest, że gminy w celu "swojej promocji" (choć w sumie nie wiem po co) wyrzucają w błoto wydają pieniądze z naszych podatków na taką formę. Przejdźmy do meritum – prasowe informacje o: Nightskatingu oraz Mili Konstytucyjnej (strona 12)

– Kolejna tego typu co wyżej informacja, tyle że dotycząca efektów budowy mini-kompleksu sportowego w Tarczynie złożonego z boiska i skatepark'u (strona 13)

Gazeta do pobrania tutaj

 

Kurier Południowy

Tytuł wychodzący od 15-tu lat i zawsze z rubryką sportową. Nawet zachował się gdzieś w czeliściach sieci pierwszy artykuł o tym, co w 2001 roku oferował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Otwieramy gazetę, a tam:

– Zapowiedzi nocnej jazdy na rolkach (powtarza się po raz trzeci, powtórzymy i czwarty) oraz zawodach kajakowych (strona 6)

– Kolejną próbę szerzenia informacji wyprodukowanych prosto z rąk miejskich biur promocji (tym razem Lesznowola). Można znaleźć m.in wieści dotyczące budowy hali sportowej przy Zespole Szkół w Mrokowie (strona 11)

– Kilka słów odnośnie przewodnika rowerowego wzdłuż szlaku "Krainy Jeziorki". Chyba sam musze odkopać z archiwum pierwsze wydanie sprzed paru lat (strona 12)

– Otwarcie sezonu letniego na odrestaurowanym terenie "Ośrodka Wisła" w Zalesiu Górnym (strona 13)

– O sukcesie kadetek MUKS-u Piaseczno, o którym pisaliśmy kilka dni temu (strona 16)

– Info o Drużynowym Mistrzostwie Mazowsza – zdobyczy młodych zawodników Returnu Piaseczno (strona 16)

– Mila, Mila i jeszcze raz Mila (strona 16)

– Relacja z jednego z najciekawszych pojedynków piłkarskich w okolicy, meczu FC Lesznowola – Perła (strona 17)

– Materiał o IV-ligowym, męskim zespole siatkarzy SPS-u Konstancin (strona 17)

– Sprint przez wydarzenia z Piaseczno Cup (strona 17)

– Ogłoszenie dotyczące premierowej edycji "Maratonu Sztafet". (strona 17)

 

Gazeta do pobrania tutaj


Darek Lipski fot. za SXC.hu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna