Znajdziesz nas na:

Główna

Triathlon? I to GIT

Przy okazji informacji o Duathlon XTB Lesznowola ktoś nas się zapytal czy w przyszłym roku nadarzy się okazja do startu w Garmin Iron Triathlonie, teraz może poznać odpowiedź – tak, będzie. Na 21 maja zaplanowano kolejną inaugurację tego cyklu.

 

Formuła imprezy nie ulegnie zmianie w porównaniu do tego roku. Zawodnicy nadal będą mogli wystartować na dystansach 1/4 IM (0,95 km pływanie, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) lub o połowę krótszym (0,475-22,5-5,275), a także w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Najmłodsi będą mogli wziąźć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, które zostaną rozegrane na trzech dystansach: 200 m, 500 m oraz 1 km.

 

[quote cite=”Filip Szołowski, organizator cyklu Garmin Iron Triathlon”]Piaseczno już na stałe wpisało się w triathlonową mapę Polski. Wysokie zainteresowanie imprezą pokazuje ogromy potencjał tego miasta. Dogodna lokalizacja przyciąga zawodników nie tylko z Warszawy, ale z całego kraju. Podobnie jak w latach poprzednich, spodziewamy się, że listy startowe zapełnią się w przeciągu kilku godzin, a w związku z tym, że chcemy mocno postawić na rywalizację sztafet, to rezerwujemy 50 miejsc właśnie dla zawodników, którzy chcą ścigać się w 3-osobowych teamach.[/quote]

 

Start zlokalizowany będzie przy zbiornikach na Górach Szymona, gdzie zostanie rozegrany etap pływacki. Strefa zmian, podobnie jak w poprzednich latach, umiejscowiona zostanie na Alei Brzóz i stamtąd wyruszą zawodnicy na trasę kolarską, która w przyszłym roku będzie miała częściowo nową nawierzchnię. Wytycznie trasy biegowej w bliskim sąsiedztwie centrum zawodów spowoduje, że będą to bardzo widowiskowe zawody zarówno dla triathlonistów, jak i kibiców.

 

Zapisy na zawody w Piasecznie oraz na cały cykl Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną 14 listopada, punktualnie o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu. Wszyscy zawodnicy, którzy zapiszą się na więcej niż jedną imprezę wchodzącą w skład cyklu GIT otrzymają rabaty, które zostaną automatycznie naliczone przez system zapisów.

 

Od początku zaistnienia Piaseczna na mapie tour'u zawody są objęte znakiem jakości Sportowej Wizji Informacji

 

DL/informacja prasowa fot. Darek Nowak/dfotosport

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna