Znajdziesz nas na:

Główna

Trening? Zapomnij

Kilka lat temu na naszych łamach opisywaliśmy sytuację gdy istniejąca jeszcze sekcja koszykarska KS'u Piaseczno utraciła możliwość trenowania w hali przy szkole podstawowej nr. 5 w Piasecznie. Ostatecznie udało się doprowadzić wówczas do porozumienia. Chyba mamy powtórkę z rozrywki.

 

Dlaczego? Zmieniono zasady rozdzielania hal przy szkołach. Dotychczas to dyrektorzy placówek oświatowych decydowali o tym która organizacja sportowa wykorzystywała obiekt. Od tego roku decyzją władz miasta grafiki ustala Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Do redakcji zgłaszają się rodzice pociech które reprezentują kilka dyscyplin kierując zarzuty m.in niewłaściwego zagospodarowania podziałem sektorów. Zdarzają się nawet  przypadki że z terminarza fragmentami "wycinano" daną grupę w kluczowym dla rozplanowanych wcześniej zajęć dniu by utrudnić zdobywanie laurów i zaszczytów w imię miasta które reprezentują.

 

Dostaliśmy również ciekawe zestawienie dotyczące obłozenia poszczególnych hal wraz z informacją w jakiej wysokości dostają dotacje z miejskiego ratusza (jeśli chcecie więcej szczegółów – cykl "Mamono syp się syp bo i tak nie wszędzie wpadniesz" zaprasza) . Na pewno tej sprawy tak nie zostawimy.

 

Darek Lipski fot. KM

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna