Znajdziesz nas na:

Główna

PSRaport: Mamono syp się syp bo i tak nie wszędzie wpadniesz vol. 2016

Kiedyś niemalże tradycją na łamach naszego serwisu była analiza tego, ile pieniędzy z naszych podatków zostaje rozdzielone pomiędzy kluby sportowe z Piaseczna w postaci dotacji. Przedwczoraj ogłoszono właśnie taką listę i czas byście się dowiedzieli gdzie wpadnie więcej, mniej bądź tyle samo co przed rokiem.

 

Różnica między obecnym a poprzednim naszym zestawieniem jest przede wszystkim taka, że kłuje w oczy zgodność wniosków. Ogłoszono 25 tzw "zadań" i na każde znalazł się klub lub stowarzyszenie które podjęło się wyzwania.

 

Z jakże mało-fachowej (jak zawsze) analizy wyszły następujące wnioski:

– Więcej niż rok temu otrzymały takie kluby jak: X-Fight (powrót do kwoty sprzed 3 lat), Laura Chylice (pamiętajmy że od jakiegoś czasu grupa z pogranicza Piaseczna i Konstancina wzięła pod swoje skrzydła specjalistów od jednej z królewskich dyscyplin – szachów), kolarze zarówno Olympica jak i LUKS Trójki (wg nas należało im się i doceniono sprawiedliwie, po 10 tysięcy), lekką "podwyżkę dostały piłkarki zrzeszone w GOSiRkach a także tenisiści Returnu (o nich pojawi się osobny tekst) i – przede wszystkim – monumentalny skok naprzód oddali piłkarze MKS-u dla których z miejskiej kasy wpłynie w przecięgu najbliższego roku aż 370 tysięcy.

– Zmianom nie uległy dotacje dla: pływaków z MKS-u, reprezentantów sztuk walki trenujących pod banderą Wiśniewski Kick-boxing, zapaśników z "Piątki". stowarzyszenia "Kondycja", wielosekcyjnego Hubertusa rodem z Zalesia Górnego, piłkarskich ekip Sparty, Jedności i Victorii Głosków (do tej pory zachodzimy w głowę jakim cudem), specjaliści od olimpijskiego Judo z "Szoguna", karatecy UKS Bushi, na tej liście mamy również taneczną Grawitację i koszykarski MUKS.

– Lekkie zjazdy o 5 tysięcy udzieliły się Perle Złotokłos i MUKS-owi Julianów (ciekawe czy ktoś słyszał by cokolwiek się tam działo, jak tak to ślicie info na redakcja@psnews.com.pl)

– W rzeczonym dokumencie nie widnieją takie nazwy jak piłkarska Football Academy i Warszawska Akademia Siatkówki (ci drudzy odpowiedzialni byli za szerzenie zamiłowania do trzech odbić na parkiecie jako przedstawiciele stołecznej Legii)

– Na mapie witamy wspierany medialnie przez nas projekt ASTO KZD które wsparte zostało 30-toma tysiącami złotych.

 

Całe podsumowanie z lat 2013-2016 można ujrzeć poniżej. A spadkobiercami dawnego KS'u jeszcze się zajmiemy.

[document url=”http://psnews.com.pl/wp-content/uploads/2016/01/mamona-2016.doc”]


Tekst i foto po nieudanym montażu: DL

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna