Znajdziesz nas na:

A-Klasa

PSNews Liczy: Kto może spaść vol. 2016

W momencie publikacji tekstu od pierwszego, prawie wiosennego gwizdka usłyszanego na trybunach w Jazgarzewie zapewne będzie brakować kilkunastu minut. To ostatnia w tej chwili szansa na jakiekolwiek wyliczenia związane z cyklem "Kto może spaść?".

 

Rok temu MZPN zrobił naszym wyliczeniom psikusa, zmieniając zasady gry tuż po zakończeniu sezonu (ale to nie jest niczym nowym). Tak jak rok temu pod lupę wzięto rozgrywki od 2 ligi do Serie B. Od razu można iść dalej, bo żadna z mazowieckich ekip nie siedzi na gorącym krześle.

 

Cała zabawa zaczyna się gdy ujrzymy szczebel łódzko-mazowiecki. Do lotu na niższym pułapie może się szykować aż 11 zespołów, z czego ponad połowa stanowią te, które od sierpnia będą miały zdecydowanie bliżej. Są to: Pilica Białobrzegi, Energia Kozienice, Oskar Przysucha, Start Otwock, Broń Radom i Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

 

Ok, ale co to ma do IV ligi, gdzie na 100% zarówno Sparta jak i konstanciński KS zagwarantowane mają już występy? Na nie bezpośrednio nie ma, lecz na takie zespoły jak: Żyrardowianka Żyrardów (ewentualnie UKS Łady i KS Raszyn) już tak. Dlaczego? Zapraszam niżej

 

Okręgówka obudzi się z zimowego snu dopiero za tydzień lecz w obozach Laury jak i Korony przypuszamy że jest robione wszystko by nie spaśćdo A-Klasy. Tyczy to się również stołecznego Okęcia.

 

I tu rozbijemy na dwie częśći – najpierw grupa II czyli jak to lubimy określać Otwocko-Garwolińską (czyli tam gdzie może wylądować ekipa z Góry Kalwarii). Zlatują dwie najsłabsze drużyny – rezerwy Józefovii Józefów raz KS Pużnówka. Lecz przy tym co Nadstal rodem z Krzaków Czaplinkowskich prezentowała jesienią to bałbym się oto żeby oni nie zamienili się miejscami.

 

Jeszcze mniej spadnie w III grupie (czyli tam gdzie mamy więcej zespołów), bo tylko jeden. Pic polega na tym że instytucję czerwonej latarnii sprawują rezerwy MKS-u Piaseczno. Był opis, czas na konkrety. Stan na 12 marcia 2016r.

 

2 Liga (18 drużyn, spadają 3*) -> 3 liga Łódzko-Mazowiecka: Nikt nie spadnie

3 Liga Łódzko-Mazowiecka (18 drużyn, spada 9*) -> 4 Liga gr. Południe: Pilica Białobrzegi, Energia Kozienice, Oskar Przysucha, Start Otwock, B*roń Radom, Pogoń Grodzisk Mazowiecki

4 Liga gr. Południe (18 zespołów, spada 5/8**) -> Liga Okręgowa gr. Warszawa II: Żyrardowianka Żyrardów ew. UKS Łady, KS Raszyn

Liga Okręgowa gr. Warszawa II (16 zespołów, spada 5/7**) – A-Klasa gr. Warszawa II/III: Okęcie Warszawa, Laura Chylice, Korona Góra Kalwaria

A-Klasa gr. Warszawa II/III (14/13 zespołów, spadają 2/1) – B-Klasa gr. Warszawa II/III***: Józefovia II Józefów, KS Póżnówka ew. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie / MKS II Piaseczno.

 

* Dane na sezon 2014/2015

** Zależne od wyników barażów w LO

*** Zależne od liczby uczestników w sezonie 2015/2016.

 

Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o… własne domysły i obliczenia


Darek Lipski

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa