Znajdziesz nas na:

Główna

Przy zielonym stole – z kim zagrają IV-ligowcy?

W ostatnim czasie nie wiadomo było, jakich rywali (poza sobą) będą miały ekipy Sparty Jazgarzew, KS'u Konstancin i MKS-u Piaseczno na 4-ligowym szlaku. Jak donosi Piłka Na Mazowszu, lista przeciwników jest (prawie) znana. Prawie ponieważ brakuje jednego rozstrzygnięcia.

 

Za nami pierwsza fala reorganizacji rozgrywek piłkarskich. Ucierpiało na niej sporo klubów które za miesiąc wybiegną na mniej prestiżowe boiska, w tym i areny, które na co dzień należą do tercetu klubów z powiatu Piaseczyńskiego (ostatnia taka sytuacja miała w sezonie 2009/2010, wówczas Skra Obory – tak jak KS Konstancin obecnie – zajęła trzecią lokatę, na 7 miejscu uplasowała się Sparta Jazgarzew – a mawiają że tylko przeciwieństwa się przyciągają – a od tamtego momentu nie mamy okazji na IV-ligowych boiskach oglądać Korony Góra Kalwaria, która była ostatnia).

 

Koniec bajkopisarstwa, czas na fakty – 40 drużyn podzielono na dwie grupy. W przeciwieństwie do zeszłorocznego draftu nasze ekipy nie będą musiały się mierzyć przeciwko: Dolcanowi Ząbki, Hutnikowi Warszawa oraz rzecz jasna spadkowiczom: KS'owi Warka, Drukarzowi Warszawa, UKS-owi Łady i Olimpii Warszawa. Pozostała niewiadoma kto do tej grupy dołączy z tych dwóch ekip: KS Raszyn czy Żyrardowianka Żyrardów. O co chodzi – odsyłamy tam.

 

[spoiler title=”Lista uczestników IV Ligi gr. Mazowieckiej Południowej” style=”fancy” icon=”chevron-circle”]

Na czerwono – spadek z 3 ligi

Na zielono – awans z Ligi Okręgowej

Podkreślone – nasze ekipy

 

Broń Radom

Pilica Białobrzegi

Oskar Przysucha

Energa Kozienice

Start Otwock

Victoria Sulejówek

Mszczonowianka Mszczonów

KS Konstancin

Mazur Karczew

Orzeł Wierzbica

Sparta Jazgarzew

Wilga Garwolin

Znicz II Pruszków

Szydłowianka Szydłowiec

Błonianka Błonie

Żyrardowianka Żyrardów/KS Raszyn

Grom Warszawa

MKS Piaseczno

Proch Pionki

LKS Promna

[/spoiler]

DL/Piłka na Mazowszu fot. za SXC.hu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna