Znajdziesz nas na:

Główna

Powiało latem z zachodu

Kilka razy na łamach naszego serwisu pojawiały się teksty które opisują to, co się dzieje w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Tym razem o dziwo trafiliśmy na rzecz, za którą należy… pochwalić włodarzy ze stołecznej części ul. Puławskiej, z korzyścią dla futbolu kobiet – utworzono młodzieżowe rozgrywki juniorek młodszych (do lat 16-tu).

 

Dlaczego postawiono na taki krok, można się tylko domyślać. Prawdopodobnie wreszcie dostrzeżono że rozwój kobiecego piłki nożnej nie tyle co w kraju, co bardziej na Mazowszu i wniosek został wysnuty następujący: Ok, mamy ligę młodziczek (u-13), są za młode na seniorską 3 ligę więc coś trzeba utworzyć jako złoty środek (to są tylko wymysły redakcji, czy tak było w rzeczywistości tego nikt nie wie)

 

Przejdźmy do rzeczy – W rozgrywkach ujrzymy co najmniej pięć drużyn (będą to: Gosirki Piaseczno, Praga Warszawa, Czwórka Radom, Mazovia Grodzisk Mazowcki i Ząbkovia Ząbki). Kazda z ekip będzie stawać naprzeciw rywalkom 4-krotnie w sezonie (po dwa w rundzie), Piewszą kolejkę zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Biało-niebieskie rozpoczną boje na yjeździe w Radomiu przeciwko tamtejszej Sportowej Czwórce.

 

Terminarz juniorek starszych jak i młodziczek (one również będą w nadchodzącym sezonie rywalizować) opublikowane zostaną niedługo w zakładce "Wyniki i Tabele" (na samej górze) które poddawane są gruntownej reanimacji.

 

Darek Lipski fot. Grzegorz Pruszczyk

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna