Znajdziesz nas na:

Główna

Półfinał ze snu stał się faktem

Sukcesów z tego weekend'u najwidoczniej nigdy dość. Tym razem w wykonaniu zaledwie 14-letnich koszykarek piaseczyńskiego MUKS-u, które awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski w swej kategorii wiekowej. Podczas 3-dniowego maratonu w Bydgoszczy uległy tylko obrończyniom tytułu, również MUKS-owi.

 

Zacznijmy od tego jak one tam się dostały: Od 29  października poprzedniego roku do 6 marca walczyły na mazowieckich parkietach. Przepustkę dał im bilans siedmiu zwycięstw i pięciu porażek, dzięki któremu udało się zająć 3-cią lokatę w województwie. 1.5 miesiąca intensywnych treningów i wyjazd do Bydgoszczy gdzie miały stawić czoła:. Miejscowemu MUKS-owi, MLKS-owi MOS Rzeszów i UKS-owi SP 27 Katowice.

 

Na dzień dobry podopieczne Andrzeja Fuska rozbiły przedstawicielki klubu ze stolicy podkarpacia aż 94:32. Dzień później rozpędzone piasecznianki nie pozostawiły złudzeń rywalkom z Katowic (81:25), by na koniec stoczyć bój o zwycięstwo w tym turnieju. Niestety po raz pierwszy musiały schodzić z parkietu jako pokonane (57:63). Do awansu wystarczła druga lokata. Szersze statystyki z piątku, soboty i niedzieli są dostepne linijkę wyżej na czerwono.

 

Wiadomo również z kim zagrają w fazie 1/2 finału. Los (a raczej PZKOSZ) na drodze losowania zadecydował iż rywalkami MUKS-u będą: UKS Siódemka Sopot, ENEA AZS PSWŻ Gorzów Wielkopolski i Widzew Łódź. Termin i miejsce zawodów są jeszcze nieznane.


DL/PZKOSZ fot dzięki uprzejmości Renaty Lasek

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna