Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Piłka Nożna podsumowanie weekendu 19-20.11.2016. Happy end

 Gosirki Piaseczno, MKS Piaseczno  Sparta Jazgarzew oraz Perła Złotokłos zakończyły sezon jesienny w bardzo dobrych nastrojach. Jedynym  pechowcem jest KS Konstancin który po raz koleny gubi bardzo ważne punkty w kontekście awansu do 3 ligi. 

 

Ekstraliga:

Gosir Piaseczno po przegranej tydzień wcześniej na wyjeździe z Olimpią Szczecin 3:2, na zakończenie jesieni  podejmowały u siebie AZS UJ Kraków. Spotkanie zakończyło sie rezultatem 2:0 dla  seniorek z Piaseczna.  Bramki dla Gosiru  zdobyły Magdalena Dudek 44 min kolejny raz z karnego oraz  Katarzyna Orzepowska 61 min.  Dzieki wygranej Gosirki wskoczyły na  8 miejsce z dorobkiem 14 pkt. Liderem są mistrzynie Polski Medyk Konin z dorobkiem 39 pkt. Tuż zanimi czycha Górnik Łeczna z 38 pkt.  Trzecia ekipa Czarni Sosnowiec ma dużą strate do drugiego miejsca 26 pkt na koncie na czwartym. Z taką samą ilością punktów ale gorszym bilansem jest AZS PWSZ Wałbrzych. 


 

IV liga gr.  maz. południe:

 Sparta Jagarzew wygrała swoje spotkanie z Mszczonowianką Mszczonów 1:3 (1:1). Bramki dla Spartan zdobyli: Konrad Rudnicki w 35 i i 47 min, na 3:1 podwyszył Bartosz Orłowski.  KS Konstancin przegrywa u siebie  z Szydłowianką Szydłowiec 0:2  natomiast MKS Piaseczno rozbija w Otwocku tamtejszy Start  Otwock 6:1. Bramki dla białoniebieskich strzelali:  Kamil Matulka: 3 i 42 min, Łukasz Krupnik: 18 i 64 min. Ryszard Breś 59 min, oraz Patryk Kościanek 76 minuta.  Dzięki tym rezultatom Sparta zajmuje 5 miejsce z  35 punktami na koncie.  MKS Piaseczno zajmuje 11 miejsce z 29 punktami na koncie. Miejsce byłoby wyższe ale ostatnio wykryto nieprawidłowosci przy ostanim spotkaniu MKS-Energia Kozienice  więc Energii przyznano walkowera.  KS Konstancin zakończy sezon jesienny na  14 miejscu  22 pkt, na koncie. Lider Broń Radom  ma 51 pkt na koncie. Wicelider Victoria Sulejówek  45 pkt  ostanie miejsce na podium zajmuje Mszczonowianka Mszczonów  40 pkt. 


Okręgówka:  Perła liderem!!!!

Po ostanie porażce Złotokłosu z  Sempem Ursynów  pierwsze miejsce było zagrożone i jeśli  piłkarze z obiektu przy ul. Traugutta chcieli  zakończyć jesień na pierwszej pozycji musieli za wszelką cenę wygrać swoje zaległe spotkanie, Mecz jak widać po wyniku musiał być bardzo emocjonujący. Perła wygrała u siebie  z Żyrardowianką Żyrardów 4:2. Perła jest liderem  z 37 pkt ,tyle samo ma wicelider Piast Piastów  natomiast trzecia ekipa LKS Chlebnia  ma 34 pkt na koncie.   FC Lesznowola zajmuje 14 miejsce z 13 pkt na  koncie.  Oby zmiana trenera która miała niedawno miejce w Lesznowoli przyniosła jakieś skutki.  

Wiecej o tym pisaliśmy tutaj: http://psnews.com.pl/warto-byc-pod-reka-sliwowski-konczy-kariere/

 

Pierwsza cześć sezonu naszych ekip 2016/17 ogólnie zakończyła się z bardzo dobrymi wynikami. Warto odnotować fakt że w A Klasie gr III Warszawskiej w pierwszej szóste mamy pięć ekip z naszego powiatu.  W A klasie gr. II Warszawskiej KS Nadstal Krzaki Czaplinowskie zajeły na koniec jesieni   7 miejsce.  Szczegółowe podsumowanie jesiennych rozgrywek napiszemy niebawem.   Jak by to powiedziała pewna postać ze znanego serialu "Gra o Tron"- "The winter is coming" ang:Zima nadchodzi. Oby nie była za długa i oby  żadnemu pilkarzowi,piłkarce nie przytrafiła się  żadna kontuzja. 

 

Krzysztof Mogilski 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa