Znajdziesz nas na:

Główna

O 18-tu krążkach które z Leszna przybyły

13 medali i 5 tytułów Mistrzów Polski – to bilans startu zawodników X-Fight Piaseczno w Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów, które miały miejsce przez ostatni weekend w Lesznie.

 

Blisko 500 zawodników z 63 klubów rywalizowało o miano najlepszych kickboxerów w Polsce. W Pointfightingu (formule punktowanej) najlepiej wypadli Klaudiusz Świstulski, Justyna Tadros i Patrycja Jaworska pewnie wygrywając swoje kategorie. Świetnie walczył również Kacper Woronowicz, który po 2 wygranych walkach uległ w finale świetnie dysponowanemu Julianowi Grabosiowi z Beskidu Dragon. Dzięki dobrej postawie dziewcząt zdobyli miano najlepszego klubu Mistrzostw w tej formule wśród Juniorów.

Zdecydowanie trudniej było o medal w formule Light-contact. W niektórych kategoriach zgłosiło się blisko 30 zawodników. Najlepiej zaprezentował się: Mikołaj Dąbrowski, który po długiej drodze do finału w walce o tytuł Mistrza Polski pokonał Oliwiera Stelmacha z MLKS Spider Złotów. Duże szanse na złoto miał również Klaudiusz Świstulski. Niestety poważna kontuzja uniemożliwiła mu kontynuację turnieju. Dobra postawa i determinacja naszych zawodników powinna zaowocować powołaniami do kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec Sierpnia w Irlandii. Gratulujemy ! Poniżej pełna lista medalistów.

 

Pointfighting
Kadet młodszy
-42kg 1m-ce Natalia Sas MP
-47kg 3m-ce Natalia Woińska
-37kg 2m-ce Kacper woronowicz v-ce MP
-42kg 3m-ce Mikołaj Dąbrowski
Kadet starszy
-55kg 1m-ce Justyna Tadros MP
-52kg 2m-ce Kacper Zalewski
+69kg 1m-ce Klaudiusz Świstulski MP
Junior
-60kg 2m-ce Julia Bonder v-ce MP
+70kg 1m-ce Patrycja Jaworska MP

Light-contact
Kadet młodszy
-42kg 2m-ce Natalia Sas v-ce MP
-47kg 3m-ce Natalia Woińska
-42kg 1m-ce Mikołaj Dąbrowski MP
Kadet starszy
+69kg 3m-ce Klaudiusz Świstulski


DL/X-fight fot za KB Piaseczno

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna