Znajdziesz nas na:

Amatorskie

III Równy Start: „Gwiazdy”zabłysły.

Na orliku przy ul Chyliczkowskiej miał miejsce turniej charytatywny Równy Start w piłce nożnej, który był już organizowany po raz trzeci przez pewne stowarzyszenie, oraz lokalnych działaczy, społeczników o różnych  poglądach.  Uczestnicy tegorocznego turnieju  mogli  pomóc dzieciom z ubogich rodzin z powiatu, na zakupienie wyprawek szkolnych. Tydzień wcześniej zorganizowano turniej siatkarski.  Dzięki tym dwóm turniejom zebrano 941 zł a cały turniej wygrała drużyna o nazwie  "Gwiazdy". Nasze ekipa PSNews rownież miło zaskoczyła.

 

Cały turniej trwał w godzinach  9-16:45. Przez ten czas zawodnicy musieli zmagać się nie tylko ze swoją psychika  i zmeczęniem  ale też z upałem który był kolejnym rywalem do pokonania. W turnieju wzieło udział 12 ekip.  Dwa dni wcześniej miało miejsce losowanie w którym to drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 3 zespoły. Z zawodów dzień przed turniejem wycofała się drużyna Petarda Dobiesz, a w jej miejsce weszli Companeros.  Ekipy które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach   od razu grały w półfinale.  Grupę  A wygrał faworyt  do zdobycia pamiątkowej statutki  CHZB-CHŁOPAKI Z BIELAN,  który nie dał żadnych szans ekipom Los Paralitos oraz Companeros prowadzonej przez byłego gracza PSNews Rafała Jaworskiego. Drużyna Jana Komosy mimo porażki w  pierwszym meczu otwarcia z CHZB pokazała momentami dobrą grę, udowadniając, że jeśli   będa wiecej biegali i grali między sobą, za rok mogą  nas wszystkich zaskoczyć. W grupie B wygrała drużyna Bobofruty, która nie dała szans Starszakom ekipie Kamila Myszyńskiego. Trójka nie dojechała na turniej.  Z grupy C i D wyszły PSNews oraz Gwiazdy, które  również pokazały swoją wyższość. W grupie C drużyna naszego serwisu  ograła Poważną Drużyne oraz ONR Piaseczno prowadzoną przez Tomka Kalinowskiego aż 7:2, rewanżując się tej ostaniej ekipie za ubiegłoroczny remis. Natomiast Gwiazdy w swojej grupie odprawiły z kwitkiem  drugą ekipę naszego serwisu SMLOK Fighters, z Teletubisiami zremisowali, przez co spotkanie SMLOK-Teletubisie miał zadecydować  o tym  kto awansuje do półifnału. Mimo  wygranego  spotkania, to Gwiazdy poszły dalej ze względu na zbyt dużą liczbę straconych bramek przez Figtersów w  meczu Gwiazdy-SMLOK Figters. 

W półfinale PSNews nie dało rady silnej ekipie CHZB przegrywając 1:4. W drugim meczu półfinałowym Boboftury przegrały z Gwiazdami 0:2, po czym w meczu o 3 miejsce drużyna prowadzona przez Michała Roszkowskiego, rzutem na taśme wygrała swoje spotkanie 3:2. Trzecia bramka padła z rzutu karnego po przewinieniu jednego z zawodników PSNews. Trzeba pokreślić że w tym meczu spotkały się ekipy na co dzień grające w piaseczynskiej lidze Playarena,  które się znają bardzo dobrze. Po wielu stoczonych bojach między tymi ekipami ani razu jeszcze nie udało sie wygrać "dziennikarzom". W wielkim finale CHZB przegrała najważniejsze spotkanie z drużyną Michała Dębskiego i to jego  ekipa o nazwie Gwiazdy wygrała cały turniej.   

 Turniej jest jednak jednym z sposobów na zebranie funduszy potrzebnych do realizacji głównego powodu zbiórki, czyli wyprawek szkolnych. Można dalej wrzucać do puszek w wyznaczonych miejscach lub wpłacac przelewem  na to konto poniżej.

81 1140 2004 0000 3502 7541 6580, w tytule przelewu wpiszcie "Równy Start. "

Najlepsze trzy ekipy zostały uchonorowane pamiątkowymi statuetkami firmy Synapsis z Wilczej Góry.  Patronatem miedianym byli Piaseczno Sport News, oraz gazetka Ostoja Południa. Relacje  live radiową i telewizyjną z turnieju przeprowadziło Radio Piaseczno. 

 

Krzysztof  Mogilski- kapitan SMLOK Fighters i  współorganizator turnieju:

Dla mnie  zawody osobiście udane w 80 procent. Te 20% to porażka mojej drugiej ekipy SMLOK Fighters w której grałem i nie wykorzystałem sytuacje. Ale mimo tego… Czwarte miejsce PSNews, w końcu przybyły te ekipy które miały być, dużo pieniedzy które poszło do puszek na wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin, i coś czuje że po tych dwóch turniejach(wczesniej był jeszcze turniej siatkówki), możemy przekroczyć rekord z tamtego roku. Turniej który był już rozgrywany po raz trzeci, coraz bardziej wchodzi w mentalność ludzką, że jest taki turniej gdzie można sobie pograć, rywalizować co roku a przy okazji wspomóc ludzi potrzebujących. Dziękuje wszystkim współorganizatorom i zawodnikom/zawodniczkom za te dwa turnieje w siatkówce oraz w piłce nożnej. Tych osób jest tylu że nie chciałbym kogoś pominąć​.

 

Tomasz Grabowicz-kapitan PSNews:

Z Równym Startem wiążę przede wszystkim duży sentyment. Nasza ekipa powstała 2 lata temu właśnie z myślą o udziale w pierwszej edycji. Widzimy na własnych oczach jak co roku rośnie zainteresowanie turniejem i to jest chyba największym plusem, a jednocześnie miarą tego jak rośnie marka Równego Startu. Tym bardziej, że oprócz dobrej zabawy zbieramy pieniądze, żeby pomóc innym. Ogólnie organizacja jest zadawalająca, z roku na rok coraz lepsza i spodziewam się, że za rok znowu będzie lepiej. Osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii naszych występów w Równym Starcie. Ponadto jest on z roku na rok coraz lepszy. To cieszy, ale z drugiej strony pozostaje lekki niedosyt po meczu o 3. miejsce z Bobofrutami, w którym o naszej porażce ostatecznie zadecydował karny w końcówce spotkania.​Nasze plany się nie zmieniają. Małymi krokami idziemy do przodu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Kamil Król-zawodnik drużyny Teletubisie:

Turniej zrobił na nas pozytywne wrażenie, widać że z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o naszej grze, gdzie zakończyliśmy imprezę na fazie grupowej. Zabrakło trochę szczęścia jak i skuteczności w ostatnim meczu. Mamy nadzieję, że turniej odbędzie się również za rok, ponieważ fajnie jest uczestniczyć w takim przedsięwzięciu​.

 

Michał Dębski-kapitan drużyny Gwiazdy: 

Turniej super inicjatywa, cieszymy się że za pomocą sportu możemy pomagac tym którzy tego potrzebują. Jeśli chodzi o organizację to jest jeszcze parę rzeczy ktore trzeba poprawić, ale najważniejszy był cel na jakie zbieraliśmy pieniądze. Jeśli chodzi o sam przebieg turnieju myślę że graliśmy spokojnie i rozsądnie w obronie i to zadecydowało o naszym zwyciestwie.

 

Jan Komosa-kapitan  Los Paralitos i współorganizator:

Turniej bardzo fajny. Dał okazję pograć w piłkę amatorom, a przy okazji były zbierane środki na szczytny cel. Ciężko ocenić poziom naszego występu bo był to nasz pierwszy turniej w takim składzie. Nie mamy do czego porównać, ale jestem pewien że stać nas na więcej. Po prostu zabrakło nam wszystkiego: bramkarza, formy, kondycji, umiejętności i zmienników. Sądzę że w przyszłości może być tylko lepiej

 

Tomasz Miziurkowski kapitan CHZB:

III Charytatywny Turniej Piłki Noźnej Równy Start oceniam pozytywnie. Mielismy okazje sprawdzic sie przed czekajacymi nas Mistrzostwami Polski Nike Playarena z druzynami z Ligi Piaseczynskiej. Ostatecznie poleglismy dopiero w finale. Czego zabraklo? Przede wszystkim nie wykorzystalismy rzutu karnego i zaczelismy grac mniej pewnie. Zaczelismy gubic krycie co rywale wykorzystali perfekcyjnie strzelajac gola w koncowce meczu finalowego. Inicjatywa godna pochwaly i bardzo chetnie wezmiemy udzial w kolejnej edycji.

 

Pierwsza czwórka turnieju:

1. Gwiazdy

2. CHZB

3. Bobofruty

4. PSNews

 

Krzysztof Mogilski  fot. Kamil Myszyński

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie