Znajdziesz nas na:

Amatorskie

Fortuna Puchar Playarena Piaseczno za nami.

Wielu chciało zdobyć ten puchar ale zwycięzcą mógł zostać tylko jeden.  Najlepszą ekipą turnieju została drużyna o nazwie Młode Wilki Góra Kalwaria. W finale pokonali Kulturystów z II ligi 6:3. To ta drużyna pojedzie na finałowy turniej Fortuna Puchar Playarena 9 lipca we Włocławku. Nasza reprezentacja PSNews ukończyła turniej na 3 miejscu.

 

Trzy dni przed turniejem kilka ekip wycofało się ze startu w ostatniej chwili, przez to organizatorzy musieli przeprowadzić drugi raz losowanie. Mecz trwał 2x 10 minut plus  dwuminutowa przerwa.  W meczu otwarcia przy bardzo gorącej pogodzie  nasza druga ekipa SMLOK Fighters przegrała 1:3 Kulturystami. Kulturystom z pewnością pomogło też to że mieli zmienników, a na turniej ze SMLOK-a nie dojechało trzech zawodników i musieli sobie radzić bez zmian. Napastnicy z Kulturystów  wykorzystali to  i zasłużenie wygrali.  
 

Zaraz potem w ćwierćfinale (turbo smerfy nie dojechały), takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie  Futbolowych Analfabetów  (trzecie drużyna I ligi) z Młodymi Wilkami na niekorzyść Futbolowych, ale trzeba podkreślić, że drużyna pod dowództwem Łukasza Krzyżewskiego walczyła dzielnie pokazując że mogą namieszać w  półfinałach Mistrzostw Polski Playarena  23-24 lipca. Mecz był bardzo wyrównany.  Zaraz potem Ganador (2 liga gr.A,) nie dał żadnych szans Bobofrutom wygrywając 7:2.  Młode Orły przegrały po bardzo  wyrównanej i ostrej momentami walce z PSNews 2:3.
 

W półfinale  PSNews przegrał z Kulturystami 1:4 a Młode Wilki wygrały jedną bramką, która okazała się decydującą w całym spotkaniu. Ganador miał bardzo dużo sytuacji w całym spotkaniu lecz Wilki dobrze  grały z tyłu i się wybroniły. W finale jak już wspomnieliśmy wygrały Młode Wilki, lecz w pewnym momencie mieliśmy stan spotkania  5:3, i gdyby nie zabrakło już sił pod koniec meczu  Kulturystom mogło dojść nawet do  dogrywki. Młode Wilki zasłużenie  zdobyły bilet na finały  9 lipca, z wielką nadzieją  piaseczyńskich ambasadorów na dobry występ w Pucharze.

IS_DSC02237

Turniej był  relacjonowany na żywo dzięki naszemu serwisowi który był patronem medialnym imprezy. Pamiątkowe statuetki dla trzech najlepszych ekip ufundowało Starostwo Piaseczyńskie.

Krzysztof Mogilski ambasador Playareny Piaseczno:
Turniej rozgrywany przy bardzo ciężkiej pogodzie. Pierwsze koty za płoty. Mam nadzieje że dzisiejszy turniej wyłonił najlepszego reprezentanta naszego  powiatu. Młode Wilki pokazały że nie jadą tam bez szans co nas bardzo cieszy. Fajnie że chciało się ekipom przyjechać specjalnie w taki dzień na turniej, dlatego chciałbym podziękować wszystkim  drużynom za udział. Bez was ten turniej nie mógł by się odbyć. Natomiast co do nerwowych sytuacji podczas meczów,  w nowym sezonie 2016-17 w Ekstralidze Playarena Piaseczno oraz w Fortuna Pucharze Piaseczna   wprowadzamy opłaty.  Wtedy  będą na pewno zapewnieni sędziowie i inne potrzebne rzeczy przy zawodach. Czekamy z niecierpliwością na finały 9 lipca oraz 23-24 lipca we Włocławku.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie