Znajdziesz nas na:

Główna

Długie ręce związku które karzą. Walkowery i brak licencji

No to się nam porobiło w ostatnich dniach. Za zamieszania należy dziękować dwóm ciałom Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej: Komisji ds licencji klubowych i Wydziału Dyscypliny. Na celowniku: Sparta Jazgarzew, KS Konstancin i Laura Chylice.

 

Zacznijmy od tego co już wiadomo wszem i wobec – Komisja licencyjna zajmowała się wydaniem zezwoleń dla IV-ligowców. Bez mrugnięcia oka przychylnie spojrzano na Spartę. Ciekawiej natomiast zrobiło przy mniej doświadczonym z klubów z Konstancina. Czytamy że chodzi o "nieuregulowane zadłużenie wobec MZPN". Z danych jakie posiadały padała suma 5 tysięcy złotych i zostala ta kwota uregulowana a także zostało napisane odwołanie od decyzji.

 

Zupełnie inna sytuacja ma się w sprawie Laury. Klub z pogranicza Piaseczna i Konstancina rzekomo dopuszczał do gry nieuprawnionego zawodnikia mimo, że… dokumetacja dostarczona na Puławską 111A spełniała wszystkie normy (przynajmniej w lutym, gdy zawodnik był zgłaszany. Tym który niby grał na "lewych papierach", okazał się Mert "Bassem" Buyukbayrak.

 

Pomocnik mający obywatelstwo tureckie wystąpił w siedmiu spotkaniach Zdobył w nich jedną bramkę i otrzymał jedną zółtą kartkę.

ScreenShot1015

Wg Wydziału Dyscypliny który obradował w zeszłą środę, ten piłkarz nie powinien w ogóle zostać wystawiony przez trenera Mariusza Siemieniuka na plac gry.

[quote cite=”Biuro Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej”]Rzeczywiście sprawa była przedmiotem obrad Wydziału Gier w zeszłym tygodniu w środę i mecze z udziałem tego zawodnika zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść przeciwników.[/quote]

 

Co to oznacza? Utrata 12 punktów (4 zwycięstwa, 3 porażki), spadek o 4 lokaty (z 11-tej na 15 pozycję) i spadek do A-Klasy. W niedługim czasie otrzymamy oświadczenie klubu w tej sprawie i na 100% będzie można się spodziewać odwołania od tej sytuacji.

 

Zastanawia nas tylko jedno – skoro zawodnik był zatwierdzony do gry w lutym to jakim cudem dopiero teraz wyszła taka decyzja? Czym została ona spowodowana? W czyim interesie jest by Mert "Bassem" Buyukbayrak nie miał możliwości uprawiania piłki nożnej jako pełnoprawny członek społeczności sportowej?

Komentarz redakcji (+18)

Darek Lipski/MZPN fot za SXC.hu

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna