Znajdziesz nas na:

Amatorskie

7 kolejka Playareny Piaseczno: Lider się umacnia.

Już 7 kolejek za nami i jak na razie to El Pistolero jest najbliżej zdobycia mistrza jesieni rozgrywek na szczeblu ekstraligi Playarena Piaseczno. Czołowe drużyny tracą ważne punkty w swoich meczach lub w bezpośrednich spotkaniach z liderem. 

Siódma kolejka sezonu 2016/2017 Ekstraklasy Playarena Piaseczno obfitowała w liczne emocje. Pierwsze spotkania przyniosły nam dużą liczbę bramek. Dwa ostatnie stały się dodatkowo źródłem przygryzania paznokci przez kapitanów do ostatnich minut, a dla starszych wiekiem kibiców niemalże zakończyły się palpitacją serca. Jakie rezultaty przyniosła nam siódma kolejka?
 

Albicelestes 19:6 Gwardia Piaseczna

W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą dwa zespoły okupujące dolną połowę tabeli. Gwardia jest drużyną, w dalszym ciągu uczącą się gry przeciwko starszym zawodnikom, która traktuje obecne rozgrywki jako pole do nauki, jednak ich wczorajsi rywale, AlbicelestesCalvaria, to obecny Mistrz Piaseczna i dla tego zespołu zaledwie 6. lokata po pierwszych 6 kolejkach jest ogromnym blamażem. Zespół ten przeżywa w obecnym sezonie kryzys, który porównać można jedynie z kryzysem Legii Warszawa w pierwszych spotkaniach sezonu 2016/2017 w Polskiej Ekstraklasie. Podobnie jak Legia, Albicelestes za wszelką cenę chciało powrócić na zwycięską ścieżkę. Dość powiedzieć, że przed rokiem zespół ten przegrał w całym sezonie ledwie 1 spotkanie, a w obecnym po sześciu kolejkach już trzy. Gwardia zamierzała wykorzystać słabszą obecnie formę mistrzów, co poskutkowało zdobyciem sześciu bramek, jednak tym razem to nie wystarczyło, gdyż rywal rodem z Góry Kalwarii zwyciężył w tym spotkaniu 19:6. Czy to zwiastun lepszych czasów dla drużyny Kuby Osucha? Już następna kolejka i starcie przeciwko Futbolowym Analfabetom powinno to zweryfikować.
 

Futbolowi Analfabeci 11:2 Return Husaria

Return z tygodnia na tydzień stara się osiągać coraz lepsze wyniki. Faktycznie, żaden mecz tej drużyny nie wygląda już jak pamiętne starcie z El Pistolero w 1. kolejce sezonu. Terminarz nie był jednak dla zespołu Bartosza Piętka łaskawy i postawił im na drodze ligowych potentatów przez dwie kolejki z rzędu. Po zeszłotygodniowej porażce 3:7 z Młodymi Wilkami Góra Kalwaria, tym razem na ich drodze stanęli Futbolowi Analfabeci, a więc drużyna, która w obecnym sezonie osiąga fenomenalne rezultaty. W ostatnich tygodniach zespół Łukasza Krzyżewskiego zorganizował sobie niemałą golleadę, wysoko pokonując kolejnych rywali (24:3 Gwardię Piaseczna oraz 35:4 Młode Orły). Tym razem obyło się bez aż tak wysokiego wyniku, lecz przewaga trzeciej drużyny minionego sezonu Playarena Piaseczno była w tym spotkaniu niepodważalna. Dobra gra całej drużyny pozwoliła Analfabetom na sięgnięcie po kolejne 3 punkty i utrzymanie kontaktu z liderem rozgrywek. Czy Analfabeci potwierdzą swoją świetną formę również w starciu z budzącym się z letargu zeszłorocznym Mistrzem Piaseczna?
 

Promil Chylice 8:13 El Pistolero

To starcie od bardzo dawna elektryzowało znawców rozgrywek Playarena Piaseczno. Wielu na myśl przywodziło pamiętne pojedynki, które obie drużyny stoczyły ze sobą w sezonie 2014/2015. Wówczas Promil nie miał sobie równych i w każdym z meczów pokazywał swoją wyższość nad drużyną Patryka Dudzickiego. Piłka nożna zmienia się jednak w błyskawicznym tempie, a dwa lata w rozgrywkach Playarena to czas, w którym może nastąpić całkowite odwrócenie ról. Spotkanie od pierwszych minut stało na wysokim poziomie pod względem piłkarskim. Dało się zauważyć wyszkolenie techniczne zawodników obydwóch drużyn. Sam mecz podzielić można na 3 etapy. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do lidera rozgrywek, pierwsze 22 minuty drugiej połowy to ogromna przewaga drużyny Promila, zaś ostatnie 8 minut to kontrola spotkania przez El Pistolero i stopniowe punktowanie rywala. Rezultat nie oddaje niewątpliwie tego, jak bardzo wyrównane było to starcie. Promil potwierdził swój ogromny potencjał i wolę walki o miejsca premiowane przepustkami na Mistrzostwa Polski 2017, jednak to El Pistolero mogło po tym spotkaniu dopisać na swoje konto kolejne 3 punkty, a w efekcie kontynuować swoją serię meczów bez porażki w tym sezonie. Czy Młode Wilki zdołają za tydzień zatrzymać rozpędzonych "Bandytów"?
 

Bobofruty 10:0 Młode Orły

Mecz został zweryfikowany jako walkower w wysokości 10:0 na korzyść Bobofrutów.
 

Młode Wilki Góra Kalwaria 4:4 Scorpion Władysławów

Creme de la crème tej kolejki. Po jednej stronie boiska na pierwszy gwizdek czekali gracze Scorpionów, którzy po tym jak na dobre zadomowili się w realiach rozgrywek Playarena, zaczęli odnosić fenomenalne rezultaty w swoich spotkaniach. Przed tygodniem przekonał się o tym zespół Promila Chylice, który przegrał z zespołem Arkadiusza Żołnierskiego 6:8. Po drugiej stronie barykady stanął zespół uznany na arenie ogólnopolskiej, Młode Wilki, które są czwartą drużyną minionej edycji Fortuna Pucharu Polski Playarena, a w obecnym sezonie rozgrywek Playarena również prezentuje fenomenalną, najlepszą spośród kalwaryjskich zespołów, formę. Jak się okazało, już od początku potwierdziły się przypuszczenia, iż będzie to niesłychanie wyrównane starcie. Niejednokrotnie iskrzyło pomiędzy zawodnikami obydwóch drużyn, co przywodzić mogło na myśl niedawne starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań. Minuty mijały, lecz żaden z zespołów nie był w stanie uciec rywalowi na 2- czy 3-bramkowe prowadzenie. Walka trwała do ostatnich minut spotkania, jednak żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Choć remis nie zadowala żadnej z drużyn, to pozwala zarówno jednym, jak i drugim zachować kontakt z miejscami premiowanymi grą na Mistrzostwach Polski 2017 i w końcowym rozrachunku może się okazać niesłychanie ważny dla losów obu zespołów.

 

Tabela 1 ligi

Miejsce

 Drużyna

Mecze

W

R

P

Bramki +

Bramki –

Bramki +/-

Punkty

1

 El Pistolero

7

7

0

0

121

26

95

21

2

 Futbolowi Analfabeci

7

5

1

1

94

27

67

16

3

 Młode Wilki

7

4

2

1

51

32

19

14

4

 Promil Chylice

7

4

0

3

63

57

6

12

5

 Scorpion

6

3

1

2

53

39

14

10

6

 AlbicelestesCalvaria

6

3

0

3

54

44

10

9

7

 Bobofruty

7

3

0

4

44

37

7

9

8

 Return Husaria

6

1

0

5

41

84

-43

3

9

 Młode Orły

6

1

0

5

12

79

-67

0

10

 Gwardia Piaseczna

7

0

0

7

30

138

-108

0

 

KM/Patryk Dudzicki foto: playarena.pl


 

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Amatorskie