Znajdziesz nas na:

Główna

Z archiwum PSNews: „Myślę że potencjał mieliśmy już w poprzednim sezonie”

Wiecie jak nasza redakcja funkcjonowała od dłuższego czasu. Własnie przez jego brak nie ukazało się wiele newsów, wyliczeń czy chociażby wywiadów. Dlatego w wolnych chwilach będą odkopywane głównie dźwięki z tej ostatniej z wymienionych linijkę wyżej kategorii, okraszone jako "Z Archiwum PSNews".

 

Jako pierwsza na światło dzienne wyjdzie rozmowa z osobą bez której żadna drużyna nie może się obejść, czyli kierownikiem drużyny. Co ciekawe, osoba o której będzie mowa jest najprawdopodobniej najmłodsza na tyn stanowisku, przynajmniej w środowisku piłkarskim. Mowa o zaledwie (!) 17-letnim Patryku Szweczyku, piastujące ową rolę na ławce lidera IV-ligowych rozgrywek, KS'u Konstancin.

 

Piaseczno Sport News: Naprawdę rzadko się zdarza że funkcję kierownika drużyny, szczególnie IV -ligowej obejmuje tak młoda wiekowo osoba. W jakich okolicznościach do tego doszło?

Zdecydowana większość piłkarzy ma zakodowane w umysłach wzorce którymi się kierują i próbują naśladować, czy Ty jako osoba obserwująca ich poczynania próbujesz naśladować? (I nie było mowy o Marcie Ostrowskiej, mniej pamiętliwych odsyłamy do Wikipedii – red.)

Dla nie wiedzących (a raczej wątpimy  że takowe osoby się znajdą – red.), KS Konstancin powstał z połączenia dwóch klubów: RKS-u Mirków i Skry Konstancin-Obory. Jak widać te powiązanie dało efekty które są widoczne zwłaszcza teraz (prowadzenie w tabeli IV ligi – red.), choć nie do końca. Miała zubożeć liczba klubów w gminie a co za tym idzie, w planach było zwiększenie dotacji na szkolenie młodzieży. Z dzisiejszej perpektywy należy uznać to za sukces czy porażkę?

Jak pewnie pamiętasz, 3.5 roku temu ówczesne KP Piaseczno straciło we wszystkim znanym okolicznościach licencję na występy na 3-ligowym froncje. Czy uważasz że drużyna której jesteś częścią spowoduje że po tym czasie ponownie na tym szczeblu ujrzymy ekipę z naszego regionu?

Nawiązując do tematu Piaseczna i obecnego kontynuatora ich piłkarkich tradycji – MKS-u. Na początku roku na łamach naszego serwisu hitem okazała się wypowiedź jednego z trenerów Football Academy Piaseczno, który powiedział dla Radia Gol że "Tam nie ma dobrego szkolenia" (kto nie słyszał, zapraszamy TU. Zgadzasz się z tą opinią?

Zostańmy jeszcze przez chwilę przy seniorach klubu z 1 Maja. Kilka tygodni temu (wywiad przeprowadzony został we wrześniu – red.) urzędowi udało się "wygosporadować" 55 tysięcy zł na seniorów z dowolnego klubu reprezentujący miasto (słowo-klucz) Piaseczno a naturalną rzeczą było to że dotacja trafi do Młodzieżowego Klubu Sportowego. Czy uważasz że ta decyzja była fair wobec innych klubów z tego terenu?

Na koniec wybiegnijmy zdecydowanie dalej niż granica powiatu. Jak oceniasz grupę w której zmierzy się reprezentacja kraju podczas eliminacji do mundialu w Rosji?

 


Rozmawiał Krzysiek Mogilski. fot. Darek Nowak/dfotosport.com/

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna