Znajdziesz nas na:

Blogi

Ślepym Okiem: Jak łatwo dać się ogłupić?

"Polacy są narodem idiotów" – te słowa kiedyś wypłynęły z ust jednego z największych bohaterów narodowych minionego wieku, marszałka Józefa Piłsudzkiego. Był znany z nietuzinkowych powiedzeń i cytatów dobitnie obnażających nasze wady w okresie XX-lecia międzywojennego. Co ma wspólnego cytat postaci, której ciało żegnali oficjele oraz przestawiciele ówczesnego województwa Warszawskiego na swoistym relikcie – jak się określa – czyli piaseczyńskim dworcu PKP do tego co znajdzie się w dalszej częśći?*

Ma i to sporo. Poza PSNews jak dobrze wiecie, władam serwisem Ełcki Sport. Parę dni temu pojawiła się sensacyjna wiadomość jakby rzekomo biznesmen, niegdyś dobrodziej stojący za największymi sukcesami ówczesnego Dominetu i FC Piaseczno – Sylwester Cacek przejrzał na oczy i doszedł do wniosku że nie ma sensu dalszych inwestycji w 1-ligowy Widzew Łódź, przenosząc licencję klubu a zarazem zamieniając miasto z centralnej Polski na Mazury, właśnie do Ełku. I to mimo fazy projektowania nowego stadionu dla klubu z Al. Piłsudzkiego.

 

Zanim przejdziecie do dalszej części tekstu – zajrzyjcie tu. I teraz odpowiedzcie sobie na pytanie: czy to jest fakt? Poza jedną różnicą – nie te miasto, gdyż docelowym ma być Piaseczno. Tak, nasze podwórko. Redaktor Skrajnowski (który opiekuje się Ełckim) spojrzał na informację do której miał dostęp i wstawił jak leci. Popełnił błędy które – jak się później okazało – doprowadziło do szewskiej pasji nie tylko naszego informatora, przede wszystkim Mnie. Ale też jest drugie dno tej sprawy. Wiele się mówi o tym że media XXI wieku nie są na skraju ubóstwa zawodowego, ba – dobijają się tam od spodu. Zaczynamy od fanowskiego serwisu Widzewiak.pl

[spoiler title=”Widzewiak.pl” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ScreenShot737

[/spoiler]

Szperamy dalej, wyjawia się nam Futbol.pl

[spoiler title=”Futbol.pl” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ScreenShot734[/spoiler]

Na najniższym stopniu podium trafiamy na serwis, którego papierowe wydanie miało kiedyś siedzibę w Piasecznie, co więcej – w tym samym budynku gdzie była dawniej siedziba Dominet Banku, czyli, FutbolNews.

[spoiler title=”Futbolnews.pl” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ScreenShot735[/spoiler]

Srebrny krążek zawisł na szyji jednego z najbardziej poczytniejszych mediów w kraju – Sportowym Faktom

[spoiler title=”SportoweFakty.pl” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ScreenShot732[/spoiler]

Ale i tak największe zaskoczenie pojawiło się na łamach internetowego wydania "Przeglądu Sportowego"

[spoiler title=”Przegląd Sportowy” style=”fancy” icon=”arrow-circle-2″]

ScreenShot736[/spoiler]

 

Osobny akapit chciałbym pozostawić człowiekowi z "Widzew To My". Tam padło takie zdanie "Mamy tu więc próbę zasiania chaosu, która tym razem się powiodła, bo temat poszedł w eter. Może się też okazać, że to zwykła akcja drobnych żartownisiów, który dumni ze swojego show płaczę teraz ze śmiechu". Pudło. Fakt, że styl pisania z którego nas zresztą znacie jest nietuzinkowy, Wielokrotnie padały określenia których nigdzie nie znajdziecie. Ale tym razem nie robię sobie z nikogo jaj. Tam została szerzej opisana sytuacja, ktoś wiedział dokładnie tyle samo co my, aczkolwiek nie chcieliśmy by wypływała sprawa na światło dzienne zanim nie zdobędziemy twardych powodów na autentyczność tej informacji. Poza tym od osoby która podrzuciła tam wieści dowiedziałem się że jedyne intencje jakie miała to takie, żeby kibice Widzewa walczyli o swój klub a zarazem by nie dochodziło do sytuacji gdy mogą wszystko stracić w jeden dzień. Zresztą o tożsamości tez napiszę, ale kiedy indziej.

 

Pamiętajcie – media kłamią, PSNews NIE!


Darek Lipski**

 

*Powyższy opis ma charakter publicystyczny, wyrażany jako prywatna opinia wypisana przez autora wpisu i redakcja PSNews nie utożsamia się wypowiedziami zawartymi w owym artykule. W przypadku chęci zgłoszenia uwag prosimy o napisanie na redakcja@http://psnews.com.pl/.

**Autor bloga jest właścicielem serwisu Piaseczno Sport News – Sa także wydawcą serwisu Ełcki Sport

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Blogi