Znajdziesz nas na:

GOSiRki Piaseczno

Na dzień przed… Ekstraligą

Dokładnie o tej porze za ok. 24 godziny GOSIRki powinny wracać z ośrodka "Cetniewo" położonego we Władysławowie po rozegraniu pierwszego spotkania w tegorocznej odsłonie ekstraligi kobiet. W przeciwieństwie do ostatnich dwóch sezonow spróbowano stawić czoła głównemu problemowi, czyli wąskiej kadrze.

Trzeba przyznać że jak już działać to z rozmachem. W zeszłym roku opłaciła się (względnie) współpraca na linii Piaseczno-Konin z którego przyszły wówczas trzy zawodniczki. Podobny manewr zastosowano teraz, tyle że z KKP Bydgoszcz. Miasto z grodu baranka reprezentować będą Magdalena Rosińska, Agata Kutnik, Dominika Machnacka i Paulina Sobczak. Poza tym na 1 Maja sprowadzono Klaudię Łasicką z rezerw obecnych mistrzyń kraju – Medyka Konin a także podano pomocną dłoń Wiolettcie Tkaczyk z nieistniejącego już radomskiego Zamłynia.

 

Tegoroczna edycja Ekstraligi jest swoją drogą rewolucyjna. Postanowiono skorzystać z rozwiązania które zastosowano w męskiej Ekstraklasie, tj. po rundzie zasadniczej liga będzie dzielona na grupy: mistrzowską i spadkową, jedyna różnica polega na tym że punkty po 22 spotkaniach nie będą dzielone na pół. Biało-niebieskie ruszą do boju jutro o 11-tej przeciwko beniaminkowi – Sztormowi AWFiS Gdańsk, natomiast 15 sierpnia o 15-tej zmierzą się na własnym terenie z KKP Bydgoszcz.

 

Rywalizacji z przedstawicielkami kujawsko-pomorskiego będzie można śledzić za pomocą:

– relacji tekstowej w serwisie Regiowyniki

– relacji tekstowej w serwisie Lajfy.com

– relacji radiowej na antenach TakSięGra FM


Darek Lipski fot.Rafał Osełka

Facebook

Więcej newsów w kategorii: GOSiRki Piaseczno