Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Laura i Jedność o jeden krok do przodu.

W ubiegły  weekend  drużyny powiatu   Piaseczyńskiego  wracały do domów różnymi uczuciami. Poniżej prezentujemy wam relacje z dwóch spotkań  derbowych. 

 

 

 

Okręgówka:

Korona Góra Kalwaria-Laura Chylice. 

 Mecz odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie, od początku atakowała KORONA, ale nie potrafiła udokumentować tego zdobyciem gola, ponieważ zawodnicy którzy dochodzili już do dogodnych sytuacji to albo pudłowali, albo za długo zwlekali z uderzeniem na bramkę drużyny gości. To czego nie mogli dokonać KORONIARZE w 41 min.uczynili Chyliczanie, którzy zdobyli tzw. bramkę do szatni, a dokładnie w siatce piłkę umieścił grający z 10-ką, Łukasz Milewski . Łukasz Mania wrzucał, zamieszanie w polu karnym i Milewski strzela.  Po przerwie było podobnie, ale upływający czas jeszcze bardziej działał deprymująco na graczy z Góry Kalwarii. Niestety znów po raz któryś z rzędu podopieczni Pana Jacka Kasztankiewicza schodzili do szatni ze spuszczonymi głowami, czemu nie można się dziwić, gdyż coraz wyraźniej w oczy zagląda widmo spadku do "A" klasy. Na pewno osłabiło zespół KORONY absencja z powodu 4 żółtej kartki Tomka Folwarskiego, nieobecnego również doświadczonego Grzegorza Gromadzkiego oraz kontuzjowanego Mariusza Korca. Laura grała swoje, po zdobyciu bramki, koncentrując się na obronie własnego przedpola, co też ostatecznie udało się jej w 100 procentach. Na boisku dochodziło często do ostrych starć zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Kiedy  spytaliśmy się drużynę przyjezdnych jak oni oceniają mecz powiedziano nam: Graliśmy przeciętnie, osłabieni brakiem Jagiełły i Kopczyńskiego pauzujących za kartki. Myśle że to my kontrolowaliśmy cały mecz-powiedział Dawid Hakowski prezes Laury  Chylice. 

Bramki:  41 minuta Łukasz Milewski.


 

A klasa:

Jedność Żabieniec-Perła II Złotokłos. 

Piłkarze Jedności Żabieniec bardzo dobrze rozpoczeli sezon w A klasie, wygrywając z rezerwami Perły Złotokłos 3:1. Pierwsza połowa słaba, bez sytuacji dobrych. Druga połowa wynagrodziła przybyłym widzom nudną cześć spotkania. Szybkie dwie bramki  dla Jedności,– obie zdobyte głową, Perła odpowiedziała pięknym golem z wolnego, miała więcej z gry, lecz dobiła ich  bramka z rzutu  karnego  autorstwa  Łukasza Matulki przy czym musiał dobijać.  
 

Bramki zdobywali : '48 Borowski Adam,  '57 Robert Siekański asysta : Paweł Kaczyński, 68 minucie, Adam Ślusarczyk i 82 minucie Łukasz Matulka. 

  Już w tą niedziele o 13:00 Laura podejmować będzie Zaborowiankę Zaborów  a Jedność Żabieniec tego samego dnia tyko dwie godziny wcześniej  zagra z  drużyną Tur Jaktorów.   Zapowiadają  się ciekawe i ciężkie mecze. My tam  też będziemy i  tylko nasza redakcja będzie  prowadziła relacje live przy współpracy  z Regio Wyniki.pl.  Z innych  tylko z tych  spotkań również. Do zobaczenia niebawem.  

PS. Wszystkie zaplanowane mecze znajdziecie  u nas  w Sportowym Rozkładzie Jazdy.

Wyniki: 

IV liga: 

Sparta Jazgarzew    0-0    Żyrardowianka Żyrardów
Energia Kozienice    3-1    KS Konstancin 

Okręgówka: 

Sarmata Warszawa    2-0    FC Lesznowola
Ryś Laski    3-2    Kosa Konstancin 
Perła Złotokłos    0-2    UKS Łady
Przyszłość Włochy 6:1 MKS Piaseczno 

A klasa: 

Sparta II Jazgarzew    5-1    Okęcie II Warszawa
Świt Warszawa    3-0    Walka Kosów
KS II Konstancin (Konstancin-Jeziorna)    1-1    Unia Warszawa

 

 

tekst: Krzysztof Mogilski/Mirosław Wiśniewski.  foto: KM

 

 

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa