Znajdziesz nas na:

Główna

Lato trwa a tenis płacze

Wakacje trwają w najlepsze,  lecz to nie oznacza że sportowcy   mają dużo czasu na odpoczynek. W tym okresie  zaczynają się  zgrupowania oraz obozy gdzie  zawodnicy szlifują swoją formę aby być w jak najlepszej   kondycji podczas zawodów.  Niedawno  miały też miejsce zawody kolarskie i mistrzostwa Polski w badmintonie. 

28 czerwca 2015r. w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek kolarskich. Klub LUKS Trójka Piaseczno reprezentował między innymi Arkadiusz Kusiak który w kategorii uczniów klas 4 Szkół Podstawowych zajął 2 miejsce – został V-ce Mistrzem Polski ( srebrny medal) .
W kategorii uczniów klas 5 Szkół Podstawowych najlepsze miejsce z  naszych  reprezentantów zajął Jakub Kozicki ( 9 miejsce ) ,Tomasz Grzesiak ( 20 miejsce ) , Jakub Kamiński ( 25 miejsce). Zawody te rozgrywane były w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.  Nieco później  na torze kolarskim w Pruszkowie ścigali się juniorzy młodsi w Pucharze Polski ( eliminacje do Mistrzostw Polski) . Bardzo dobry start zanotował  junior młodszy Rafał Orynek , który w wyścigu keirin zajął 7 miejsce. W walce o finał niestety przegrał o przysłowiowy błysk szprychy. Dopiero po analizie zapisu video sędziowie wytypowali zawodników którzy zakwalifikowali się do finałowej rozgrywki.
kilka dni temu 12 lipca 2015 r. w Miłkach koło Giżycka rozegrany został Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Miłki w którym startowali zawodnicy LUKS „TRÓJKA „ uzyskując bardzo dobre wyniki.  
W kategoria żak: 1 miejsce Jakub Kozicki  , 2 miejsce Arkadiusz Kusiak jako jedyni dogonili startujących przed nimi zawodników w kategorii młodzik .W Młodzikach : 1 miejsce Szymon Kusiak  , 6 miejsce Michał Kozicki , Szymon zaatakował na początku trzeciego ostatniego okrążenia i prawie całe 10 km jechał sam powiększając swą przewagę nad rywalami, w kategori junior młodszy 3 miejsce  zajął Rafał Orynek po pięknym finiszu z grupy. W kategoria Elita 1 miejsce Krzysztof Tomaszewski 4 miejsce  Kamil Walecki. Krzysztof zaatakował na początku drugiego okrążenia , przez prawie 30 km uciekał sam przed goniącą go grupą , na 3 okrążeniu do mety dogoniło go 3 zawodników z którymi dojechał do linii mety w której okazał się najszybszy. Z drugiej grupki finiszował Kamil Walecki który w ostateczności zajął 4 miejsce . Nie możemy też nie wspomnieć o Michale  Rzeźnickim który wyjechał z Polską kadrą na Mistrzostwa Europy.  W tym momencie kolarze przygotowują się do jesiennego sezonu. Niebawem wyjadą na zgrupowanie aby tam oszlifować swoją formę.  

W badmintonie oraz w Judo również nie mamy czego się wstydzić.    Mamy  mistrza Polski w juniorach Adama Szolca,  który  zdobył tytuł w grze podwójnej z Bartkiem Markiewiczem z Solca Kujawskiego oraz Dorotę Matysiak brązową medalistkę w grze podwójnej z Olą Goszczyńską z UKSB Milenium Warszawa. Natomiast w  silnie obsadzonym turnieju Żoliborz Judo CUP rozegranym 13 czerwca br., udany start zanotował w kategorii MEN U15 -73 Wojtek TARKOWSKI – Judoka piaseczyńskiego UKS SZOGUN. Zajął  drugie miejsce  przegrywając tylko z zawodnikiem  AZS-u UW Krystianem Zawickim. Tuż za nim uplasował się Miłosz WÓJCIAK z UKS Sadyby.

 Niestety  mamy też smutną wiadomość. Gmina nie będzie finansowała  UKS-u Return Piaseczno mimo awansu tej drużyny do I ligi  zaplecza Superligi mężczyzn po ponad 20 latach. Awans tenisiści z Piaseczna wywalczyli wygrywając dwu mecz   z  Lewartem Lubertów 9:1 oraz 8:2. Powód? Brak chęci wsparcia finansowego ze strony gminy, oraz  brak sponsorów. Na komisji sportu przedstawiciele Returnu dowiedzieli się że gmina wspierała i będzie wspierać sport młodzieżowy,  ale nigdy nie wyda ani jednej złotówki na sport seniorski. Bardzo przykra wiadomość dla miłośników tenisa stołowego w powiecie ale nie tylko. Dla mnie  i innych lokalnych redaktorów i reporterów  również jest przykro że po mimo takiego sukcesu,  miasto nie może wesprzeć.  A najbardziej boli fakt że jak zwykle nie  ma sponsorów.  Co jest nie tak  z naszym miastem….
Chociaż….. Na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, ukazał się otwarty konkurs którą zorganizował osobiście burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. Mianowicie Burmistrz ogłasza konkurs na rozwój i szkolenie w zakresie piłki nożnej seniorów z terenu Miasta Piaseczno. Te ostatnie zdania być może wydają się być w porządku czytaj:  nie oznacza to że pójdzie na jeden klub tylko na wszystkie kluby w mieście.
 No cóż… takie rzeczy może mogą być jasne dla ludzi mieszkających od niedawna w Piasecznie, ale nie dla tych co mieszkają od dzieciństwa.  
Jakie kluby są na terenie Piaseczna? Trzy; Gosirki futbol kobiecy, MKS (młodzieżowo seniorski), oraz  football academy (stricte młodzieżowy). Przy czym ostatni z wymienionych to klub komercyjny . Wnioski nasuwają się same prawda?   Tym nie damy ale tym już  damy?   Żeby nie było, nie mam nic przeciwko temu aby nasze drużyny Piaseczyńskie takie jak Gosirki w ekstralidze  dostawały pomoc od gminny  lub MKS Piaseczno. Ale jak się mówi:  „nie wydamy ani jednej złotówki na sport seniorski tylko na młodzieżowy” to jak  to wygląda? Czy to jest uczciwe postępowanie?  Nie tak dawno oskarżano poprzednią władze że faworyzowała piłkę nożna. Widać historia lubi się powtarzać…  
Chyba że  ci co to napisali  pomyli się i zamiast napisać na terenie gminy Piaseczno napisali na terenie  miasta Piaseczna.  Ale to już nie nasz problem. 


Piłka nożna: Sezon 2014/2015  w lidze Polskiej zakończył się nie dawno, a już w najbliższych dniach nasza wyjątkowa   najwyższa liga  ekstraklasa zainauguruje sezon 2015/16. Nasze drużyny powiatowe rozpoczną  sezon 8-9 sierpnia-Ekstraliga kobiet i  IV liga. Tydzień później okręgówka a w następnych tygodniach najniższe ligi to jest A klasa i B klasa. 
 
Gosirki  w poprzednim sezonie  ledwo się utrzymały. Ostatnie trzy sezony pokazały że jeśli   dalej  nie będzie  szerokiej ławki rezerwowej to w następnym sezonie może się już nie poszczęścić jak ostatnio.  Dlatego na pewno na stadionie miejskim przy ul. 1 Maja zobaczymy trzy nowe zawodniczki. Nie wiadomo  jeszcze jakie to nazwiska.  Cel?  Na pewno utrzymanie się w ekstralidze.  

W poprzednim sezonie w IV lidze bardzo dobry sezon zaliczyli piłkarze KS Konstancin (6) oraz Sparty Jazgarzew(7).  Ciekawe mecze  się zapowiadają, bo do wspomnianej  ligi powracają lub po raz pierwszy awansowali: UKS Łady-awans poprzez baraże, Błonianka Błonie,-pierwsze miejsce w okręgówce w grupie II Warszawa i Dolcan II Ząbki- pierwsze miejsce w okręgówce w grupie I Warszawa, w którym na pewno nie raz będziemy mieli do czynienia z piłkarzami z pierwszego zespołu I ligowego w ważnych meczach. 
W ekipie  z Jazgarzewa nie zanosi się na razie na  jakiekolwiek wzmocnienia. Za  to w KS-ie są testowani nowi zawodnicy.  Dobra wiadomość jest taka że na pewno żaden z piłkarzy nie odejdzie z Konstancina. Ostanie wyniki meczów sparingowych KS-u napawają optymizmem przed  ligą. 

W okręgówce będziemy mieli po raz kolejny wiele drużyn powiatowych tym razem bez Kosy Konstancin która  spadła do  niższej ligi A klasy. MKS Piaseczno i FC Lesznowola(drugi sezon) razem z Laurą Chylice, Perłą Złotokłos, Koroną Górą Kalwarią  podejmą takie drużyny jak:  Pogoń II  Siedlce, Semp Ursynów i Unią Warszawa-bezpośrednie awansy  z  A klasy.  W Laurze i Koronie na razie jeszcze  odpoczywają, Perła nie zdradziła swoich transferów, w Lesznowoli nie mogliśmy się dodzwonić, a do Piaseczna ma powrócić Patryk Kościanek ofensywny i bramkostrzelny pomocnik który z pewnością będzie bardzo dużym wzmocnieniem dla biało niebieskich.  Zawodnik grał ostatnio w Konstancinie oraz w Warce, a  nie są to jeszcze ostatnie wzmocnienia. Cel Piaseczna? Awans do IV ligi.  Pozostałe drużyny? Jak najlepsze  miejsca w okręgówce. 

W A klasie po raz kolejny ujrzymy drużynę z Piaseczna tym razem rezerwy(awans z B klasy)  Jedność Żabieniec z   nowym trenerem  Darkiem Zabiżewskim,  oraz rezerwy z prawie  wszystkich wymienionych drużyn.  Cel rezerw z Piaseczna? Ogrywanie młodzieży. Cel Jedności?: Awans do okręgówki.  Kose obejrzymy również w A klasie ale w innej grupie Warszawskiej.
 Oj będzie się działo… 


Krzysztof Mogilski fot. DL
Artykuł  można  przeczytać  również  w Gazetce Ale Numer

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna