Znajdziesz nas na:

A-Klasa

Centralizacja? Dziękuję postoję

Kondycja naszego podwórka jeśli chodzi o otoczkę wokół futbolu jest w co najmniej słabej kondycji. Do A-klasy na 100% spadła Kosa Konstancin (nie wiadomo czy przystąpi do rozgrywek w przyszłym sezonie), Sparta tylko dzięki skutecznemu odwołaniu otrzymała licencję na IV ligę (z prezentem w postaci nadzoru infrastrukturalnego) a takie ekipy jak: Walka Kosów, United Gassy czy Orzeł Baniocha  nawet nie przesłały na Puławską 111A papierów wymaganych do gry. W Piaseczyńskim światku też nie za ciekawie wygląda a może być… no właśnie nie wiadomo jak.

Obstawiam że gdyby nie artykuł który pojawił się na zaprzyjaźnionej stronie to zapewne ten wywód ukazałby się zdecydowanie później. W nim można przeczytać takie oto fragment

[quote cite=”Fragment artykułu na kspiaseczno.jogger.pl”]Przy pomocy rady gminy, w której zasiada Artur Maicki, do niedawna wiceprezes MKS-u do spraw finansowych, drużyna ma w ciągu kilku najbliższych lat wrócić na poziom, w którym kończyła grę za czasów prezesa Marcina Wojteckiego[/quote]

Wierzy ktoś w cuda na kiju? Wspomniany wcześniej Wojtecki jak dobrze pamiętamy postawił sobie za ambitny cel doprowadzenie ówczesnego KS’u w 6 lat do I ligi. Jest tajny plan którzy przy współpracy z miastem miał realizować MKS wraz z resztą ekip piłkarskich. By go zrozumieć cofnijmy się w czasie.

Dwa lata temu miało miejsce pewne spotkanie na którym obecni byli przedstawiciele wszystkich klubów piłkarskich. Wtedy przedstawiano zarys tego jak ma wyglądać futbol w wydaniu lokalnym. Główne założenia i wytyczne w skrócie:

– Jak najszybsze ulokowanie UMKS-u w III lidze przy czym reszta mogłaby grać maksymalnie w Lidze Okręgowej
– Zdolna młodzież w przypadku chęci dalszego rozwijania się powinna przejść do Piaseczna i to za darmo
– Utworzenie stanowiska koordynatora który pilnowałby całego „porządku” a także współpracował na linii MZPN-Kluby
Dalej czytamy objaśnienie słowa piramida „Cały schemat budowany jest na wzajemnej współpracy pomiedzy klubami przy założeniu centralizacji szkolenia i przekazaniu sobie wzajemnie w ramach Gminy zawodników bez kosztowo”. Teoretycznie ma to być podział na „centrum” (czyli Piaseczno) które zgarnia dla siebie co najlepsze a także na „dzielnice” (raczej nietrudno się domyślić o co chodzi).

Papiery obecny i ten sprzed dwóch lat nie różnią się zupełnie niczym. Pojawiły się za to wnioski, czemu ma takie porozumienie służyć.

20150530_201418

niewyraźne fot. DL

Czy słusznie? Oceńcie sami. Wedle naszych informacji jedynym klubem który przystał na te propozycje jest Jedność Żabieniec.

 

Cofamy się jeszcze na chwilę do artykułu z zaprzyjaźnionego medium. Ostatni akapit brzmi:

[quote cite=”Fragment artykułu na kspiaseczno.jogger.pl”]Jarosław Ludwiniak, wiceprezes klubu do spraw sportowych, przypomniał natomiast, że żaden zawodnik MKS-u, który nie ukończył jeszcze 23. roku życia, nie może szukać sobie nowej drużyny bez zgody władz biało-niebieskich. Zapewnił jednak, że nikt nie zamierza blokować juniorom rozwoju i jeśli tylko klub będzie mógł im pomóc, na pewno to zrobi.[/quote]

To bardziej zachowanie mające zapobiegać sytuacji (jakie miały miejsce w niedalekiej przeszłości) filary drużyny są odstrzeliwani z bliżej nieokreślonych powodów. Kiedy wejdzie ów w projekt w życie? Nikt nie wie. I lepiej by nie był realizowany, przynajmniej w obecnej formule.


Darek Lipski fot. Flickr

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa