Znajdziesz nas na:

Główna

Znamy trasę piaseczyńskiego Iron Triathlonu

Niespełna miesiąc został do momentu, gdy trójboiści wskoczą do wody po usłyszeniu pierwszego sygnału startowego oznaczającego inaugurację serii zawodów Iron Triathlon. Od niedawna wiadomo również, po jakiej trasie będą poruszać się herosi i amatorzy połączonych dyscyplin: pływania, kolarstwa i biegania? Sprawdźcie w dalszej częsci newsa.

 

Bazą ustanowiony zostanie dobrze znany kompleks rekreazyjny "Górki Szymona". Tradycyjnie zacznie się od "części wodnej", która będzie miała miejsce w południowo-zachodniej części mniejszego stawu. Tam uczestnicy przepłyną okrążenie i zmierzą ku "portowi" znajdującym się na terenie większego stawu.

 

Później do przebiegnięcia będzie kilkanaście metrów do strefy zmian, gdzie ustawione zostaną rowery potrzebne do rozegrania drugiej częśći zawodów. Trasa przebiegnie ulicami: Aleją Brzóz, Bukową, Wesołą, Słoneczną i Ogrodową (Zalesie Dolne), po czym skręcą w Dworską przemierzając przez Wólkę Kozodawską i fragmenty Jazgarzewa. Następnie droga będzie się ciągnąć przez Łbiska, Pęchery i Piskórkę do Jaroszowej Woli, gdzie zlokalizowany zostanie nawrót z powrotem na Górki i tak dwukrotnie.

 

 

Ostatnia część – biegowa Po odstawieniu jednośladów czekać będą 4 pętle o długości 2.5 km każda. Najpierw wzdłuż stawu, by udać się w kierunku ul. Wilanowskiej. Dobiegną do Pięknej i w odstępie kilkuset metrów wrócą nad akweny wodne, okrążając większy z nich.

 

 

Garmin Iron Triathlon zaplanowany jest w dniach 24-25 maja. Start w kategorii OPEN w niedzielę w samo południe. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis Piaseczno Sport News.


Darek Lipski fot. materiały organizatora

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna