Znajdziesz nas na:

A-Klasa

A-Klasa: Rezerwy Konstancina ograne

W roli gospodarza, choć na sztucznym boisku zlokalizowanym przy ulicy 1 Maja 16, wystąpiła Jedność Żabieniec mierząc się z rezerwami KS-u Konstancin w ramach rozgrywek A-klasy.

 

 

 

Początek meczu 5 kolejki przebiegał pod wyraźne dyktando ekipy Jedności. Aczkolwiek oprócz jednego prostopadłego zagrania do Słoniowskiego, który zdołał wywrzeć presję na defensywie gości, większość akcji kończyła się odgwizdaniem pozycji spalonej. Kolejna akcja, która jest warta odnotowania to przerzucenie piłki na prawą stronę do Wolskiego, który ruszył z piłką do przodu co zaowocowało wywalczeniem rzutu rożnego. Po wykonaniu stałego fragmentu gry w polu karnym doszło do zamieszania, które skończyło się wybiciem piłki na aut bramkowy dając kolejny róg – tym razem po przeciwległej stronie. Kilka minut później gospodarze szybko rozegrali rzut wolny, po którym jeden z zawodników znalazł się sam na sam z bramkarzem, którego minął i zagrał do Kaczyńskiego, który umieścił piłkę w pustej bramce. Przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej połowy zawodnicy Jedności zdołali jeszcze dwukrotnie zmarnować dogodne sytuacje do zdobycia gola. Pierwszy był Fielek, który mając przed sobą tylko bramkarza i bramkę, strzelił obok jednego i drugiego. Druga sytuacja to zamieszanie w polu karnym i przestrzelenie bramki kilka metrów nad poprzeczką.

Druga połowa zdawała się być solidniejsza w wykonaniu ze strony drużyny z Żabieńca. Swoje sytuacje mieli Paduch, który strzelił mocno, ale prosto w bramkarza, i Wolski, uderzając z dystansu z woleja, ale tyle efektowną co efektywną paradą popisał się bramkarz gości. W 61 minucie kolejną bramkę zdobył Matulka uderzając piłkę głową po wykonaniu rzutu rożnego, a 8 minut później dośrodkowanie po ziemi z lewej strony, z którym minął się Fielek, na bramkę zamienił Wolski. Jedność Żabieniec uzbierała do tej pory 13 pkt i zajmuje drugą pozycję w tabeli. Oprócz tego cieszy fakt wystąpienia dwóch młodych, bo zaledwie 16-letnich Paducha i Mazurka, którzy mają szansę ogrywać się ze starszymi kolegami.

 

Jedność Żabieniec – KS II Konstancin 3:0 (1:0)


T.G.

Facebook

Więcej newsów w kategorii: A-Klasa