Znajdziesz nas na:

Główna

Przed memoriałem: Prawie komplet, niewielkie zmiany

Fani lokalnego futbolu niwenawidzą zarówno okresu letniego jak i zimowego. Na osłodę tego czasu są wszelkiej maści sparingi czy turnieje towarzyskie. Stałym punktem w kalendarzu jest oczywiście Memoriał im. Walentego Kazubka – zasłożonego działacza Jedności Żabieniec, a same zawody są traktowane jako nieoficjalne mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego. Z wielu stron słychać było że XII edycja może nawet nie dojść do skutku, co – jak się później okazało – było zwykłą plotką.

 

Do końca dnia działacze swoich klubów mają czas na zgłoszenie swoich drużyn. Do gry wraca Sparta Jazgarzew, która rok temu pojechała w dzień zawodów na obóz przygotowawczy do Węgierskiej Górki. Do tej pory chęć uczestnictwa potwierdziło 11 ekip z 10-ciu drużyn. Wpływ na to zapewne miały względy finansowe (wpisowe wyniosło o 50% mniej niż było do tej pory). Grupy zostaną rozlosowane najprawdodpodbniej w środę.

 

Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy gospodarzy podczas tegorocznych zmaganiach – Jedność. Z informacji jakie posiadamy, istnieje konflikt na linii piłkarze oraz trenerzy – zarząd którego rozstrzygnięcie jest ciężkie do ocenienia. Tym razem nie obejrzymy RKS-u Mirków i Skry Obory (połąćzenie w KS Konstancin) oraz A-klasowej FC Lesznowola (brak chęci uczestnictwa)

 

Lista uczestników XII Memoriału im. Walentego Kazubka

 

Sparta Jazgarzew – IV liga

Jedność Żabieniec (?)  (Liga Okręgowa)

Kosa Konstancin (Liga Okręgowa, obrońca tytułu)

KS Konstancin (Liga Okręgowa)

Laura Chylice (Liga Okręgowa)

Korona Góra Kalwaria  (Liga Okręgowa)

UMKS Piaseczno (A-Klasa)

Walka Kosów (A-Klasa)

Sparta II Jazgarzew (A-Klasa)

United Gassy (B-Klasa)

Jeziorka Prażmów (B-Klasa, debiutant)

 

Możliwe że zagrają w memoriale

Perła Złotokłos (Liga Okręgowa)

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie (B-Klasa)

Orzeł Baniocha (B-klasa)


Darek Lipski fot. SS

Facebook

Więcej newsów w kategorii: Główna